TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Zahájení přípravy se blíží

12.07.2010 08:39

Jeden ročník skončil, druhý brzo začne. Jak vyplává z odkazu na této stránce, přípravu zahájí naše mužstvo už za 14 dní, a to 25. 7. přátelským utkáním s dorostem Dobříše.

Tito mladíci suverénně vyhráli svoji skupinu 1. třídy, když ztratili pouze dva body, a postoupili do krajského přeboru. "Věřím, že to bude užitečná konfrontace mezi mužským a dorosteneckým fotbalem," řekl nám trenér mužstva Z. Makovička. "Navíc řada hráčů z tohoto mužstva už hraje za první či druhé mužstvo Dobříše, takže utkání slibuje fotbal se silným soupeřem. V zimě jsme se utkali s dorostem Střešovic, který také usiloval o postup do Pražského přeboru, bude proto zajímavé obě soutěže porovnat"

Další týden se uskuteční soustředěné v Hraštici. "Dopoledne budeme především nabírat fyzickou kondici, a to jízdou na kole, během či hrou na malém prostoru. Odpoledne potom budou tréninky zaměřeny na herní prvky. Chci zařadit také jedno nebo dvě přípravná utkání," pokračuje Z. Makovička. "Počítám s tím, že se soustředění zúčastní hráči obou mužstev."

Hned po soustředění se v sobotu 31.7. a v neděli 1.8. uskuteční dvě přátelská utkání. "Oslovili jsme mužstva Kytína a Píčína, v případě, že to nedopne, pokusíme se sehnat jiné týmy. Další týden by pak měly být už jen dva tréninky a pokud se nám podaří sehnat soupeře na všední den, tak bychom odehráli ještě jeden přátelák, pokud ne, hráli by kluci proti sobě. Hráčů máme dost, ať se ukážou," říká Z. Makovička. "Těchto čtrnáct náročných dnů zakončíme turnajem na Mokrovratech. Opět šanci by měli dostat všichni, kteří se soustředění zúčastní."

Další týden už přijde první mistrovské utkání, a to první kolo okresního poháru. "Tady už chceme nastoupit v co nejsilnější sestavě," dodává Z. Makovička. "Chtěl bych, aby béčko v tu dobu hrálo přípravné utkání, abychom zjistili, jak bude silné v případě, že nebudou k dispozici áčkaři." 

Tréninky budou dál společné. "Jsme jeden oddíl, který má dvě mužstva," vysvětluje trenér. "Nominaci na utkání přitom budeme dělat společně s funkcionáři béčka, o sestavě si už budou rozhodovat sami. Prioritou přitom samozřejmě bude áčko, právo prvního výběru budu mít samozřejmě já. Ideální by bylo, kdyby na jeho zápasy chodilo 14 až 15 lidí, aby bylo možné kvalitně střídat, jako tomu bylo na jaře."

Tento týden ve čvrtek je losování soutěží. Jakmile se dozvíme něco bližšího, budeme okamžitě informovat.

 

Zpět