TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Začínáme

04.01.2011 08:07

Tento týden má naše mužstvo začít s přípravou na jarní část soutěže. Doslova zimní podmínky však vyvolávají řadu otazníků. Obrátili jsme se proto na trenéra mužstva Z. Makovičku, zda se něco nezměnilo od posledního našeho povídání.

Na hrubé kostře přípravy se zatím nic nezměnilo a věřím, že tomu tak ani nebude. Teď jsem mluvil se správcem malé umělky na Dobříši, začali s odklízením sněhu a díky předpovědi počasí věří, že ve středu by měla být zprovozněna. Nic tedy nebrání tomu, abychom v pátek v 18 hodin začali s přípravou. Hráče budu ještě v diskusi informovat, věřím ale, že by to mělo klapnout. Ostatně hráči to potřebují jako sůl. Všiml jsem si, že na Silvestra při tradičním fotbálku řada z nich toho měla v poměrně vysokém sněhu brzo plné zuby.

A propos, jak vlastně tradiční silvestrovký fotbálek skončil?

Nakonec přišlo 19 lidí, což je slušný počet. Výsledek není ani tak podstatný, už proto, že brankář J. Vitásek chtěl ke konci dodržet pravidla exibičního utkání, že má skončit nerozhodně, takže to tak nakonec skončilo. Mnohem podstatnější bylo, že jsme se perfektně protáhli a že se někteří přesvědčili, že ten skoro dvouměsíční výpadek je znát.

Je něco nového kolem turnaje?

Mezi svátky jsme uhradili startovné, takže nic nebrání tomu, abychom v neděli začali. Chtěl bych většině hráčů poděkovat za to, že k placení příspěvků přistoupili aktivně, což nám výrazně pomohlo. Chtěl bych současně ty hráče, kteří mají ještě resty, požádat, aby je do této neděle vyrovnali. Včera jsem uveřejnil nominaci a dodržel jsem přesně to, co jsme tady minule uvedl. Tuto neděli hraje spíše áčko doplněné dvěma hráči béčka, další týden bude hrát spíše béčko, kde jsou ale čtyři hráči ačka. Ten poměr měl být trochu jiný, musel jsem kvůli změně služeb O. Fafejty udělat změnu i já.

Mohl bys trochu přiblížit, proč nominace vypadají tak, jak vypadají?

Do turnaje bude podle posledních omluvenek nasazeno 29 lidí. Přiznám se, že důvody, proč někteří nechtějí hrát na umělce, nechápu, na druhou stranu je respektuji. Jak už jsem řekl, chci aby každý odehrál zhruba stejně, je tedy jasné, že není možné, aby někdo hrál každý týden. Na druhou stranu musím brát do úvahy i služby některých hráčů a omluvenky. Například J. Oktávec bude hrát v úvodu dvakrát po sobě, protože bude chybět proti Krňanům. V tom případě místo něj bude nominován P. Pazderka, kterého jsme zase nenominoval k prvnímu utkání atd. Chci také, aby byla dodržena určitá kvalita, proto jsem například proti V. Přílepům nominoval střed zálohy áčka atd. Tento turnaj přitom neberu jen jako test výkonostní úrovně, ale také jako zkoušku charakterů, jak hráči budou reagovat na nasazení, střídání, zařazení na netradiční posty atd. 

Poslední dotaz se týká soustředění, jak to vypadá s jeho přípravou?

Zatím se přihlásilo 17 lidí, další mají ještě šanci to udělat do pondělí. Mrzí mě, že někteří hráči, zejména áčka, jet nechtějí, myslím, že jsou sami proti sobě. S majiteli hotýlku jsem ve spojení, těší se na nás, takže věřím, že tam budeme mít dobré podmínky. Ještě dodám, že jednáme také s MFK Dobříš o pronájmu půlky velké umělky. Podle přeběžné dohody by to mělo být v úterý od 20,00. Pro nás by připadaly v úvahu termíny 1.2, 8.2 a 22.2. Cena pronájmu je ale vyšší než na malé umělce, je 1000 Kč za hodinu plus 100 za osvětlení. Je tedy nutné, aby chodilo alespoň 15 a více lidí. Byl bych rád, aby hráči k tomu řekli svůj názor buď přímo mně nebo tady v diskusi.

Zpět