TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Za prvním už jen bod

26.04.2011 15:35

Výsledky 18. kola soutěže způsobily, že naše mužstvo ztrácí na vedoucí tým - rezervu N. Knína, už jen bod. Zatímco my jsme poměrně suverénně přehráli Obory, N. Knín doma padl trošku překvapivě s třetími Mokrovraty. Znamená to, že nyní už máme vše ve svých rukách.

"Jenže nás čeká ještě hodně práce," poznamenává trenér našeho mužstva Z. Makovička. "Vždyť ve hře je 21 bodů, a to je pěkná porce! Venku nás čekají takoví soupeři, jako je Kamýk, Hříměždice a další mužstva. A samozřejmě doma derby s Knínem. Takže určitě příjemná informace o tom, že také toto mužstvo konečně prohrálo, jenže do konce soutěže je ještě velmi daleko. Nesmíme navíc zapomínat, že ve hře jsou stále díky úspěchu v Kníně Mokrovrata, která mají obě těžká utkání za sebou a na špičku ztrácejí jen čtyři, respektive tři body. Osobně nemám rád otřepané fotbalové rčení, že je třeba jít zápas od zápasu, ale v současné naší situaci je velice pravdivé! Pro mě je teď nejdůležitější příprava na další derby, a to s V. Lečicí tuto sobotu. Víme o přednostech tohoto mužstva, že má brejkové hráče, víme samozřejmě i o jeho slabinách (ty si nechám pro sebe). Takže nyní je prvořadým úkolem zvládnout další domácí utkání. "

Vraťme se k hodnocení tohoto kola. V úvodu utkání překvapilo, že mužstvo Obor s námi drželo krok a dokonce mělo i dvě pěkné příležitosti. "I když jsme si v kabině říkali, jak budeme hrát, zejména v začátku jsme to neplnili. Možná svou roli sehrálo určité podcenění, i když jsem před ním varoval, možná velké vedro, nevím. Teprve asi po půlhodině jsme se dostali k našemu fotbalu a hned se to projevilo, všechny góly byly opravdu pěkné. Jak je vidět, je třeba hráčům stále připomínat, co nás zdobí, co musíme hrát. Jen tak můžeme být úspěšní."

Někteří hráči se divili, proč jsi byl po utkání tak rozčilený? "Štve mě, když se něco vypustí. A je jedno, že jsme vedli o pět gólů. Toto mužstvo je někde jinde, než bylo ještě před rokem. Musí se proto naučit udržet koncentraci po celou hrací dobu. V uplynulých třech utkáních jsme dostali gól vždy v poslední čtvrthodině. Ne proto, že bychom odešli fyzicky, nebo že by nás soupeř přehrál, ale kvůli nižší pozornosti nebo dokonce lehkovážnosti. Nerad bych, aby se nám totiž přihodilo to, co například vloni ve Staré Huti, když jsme čtvrthodinu před koncem vedli o tři góly, abychom nakonec prohráli 3-4. To se zkrátka nyní nesmí opakovat."

Naše béčko konečně vyhrálo, i když o jediný gól. "Na utkání jsem nebyl, proto ho nehodnotím. Jednu poznámku si ale neodpoustím. Nelíbí se mi, že za něj ve Hbitech hráli dva hráči ze soupisky áčka. To není cesta k tomu, abychom se posunuli dál. Jestliže se béčko dostalo do určité hlavně výsledkové krize, například výkon proti V. Chlumci byl opravdu velmi dobrý, musí se hráči jeho kádru naučit z ní dostat sami. Místo toho řada z nich chyběla, i když někteří z nich z objektivních důvodů. Ukazuje se, že nám chybí hlavně střelec, který by poměrně dobrou hru potvrdil brankami. Je několik možnosti, jak ho pro béčko získat. První, přivést nového hráče, třeba staršího, ale zkušeného, který by rozhodoval. To ale nebude jednoduché. Lepší asi bude stavět v béčku hráče, kteří výkonem sice patří do áčka, ale z objektivních důvodů (práce, zranění) nejsou zatím na soupisce áčka. Je také možné počkat, až některý z mladých hráčů do střelce doroste. Osobně, jako nejschůdnější cestu, vidím kombinaci obou těchto možností." 

Zpět