TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Výsledek lepší výkonu

18.09.2011 08:13

Jestliže v předchozích kolech jsme mohli mluvit o smůle, tentokrát k nám byla paní Štěstěna štědrá a především díky ní se nám podařilo přivézt z Jinců tři body za výhru 3-1. Musíme sportovně přiznat, že průběh utkání tomu neodpovídal, jenže domácí shořeli v koncovce, což nakonec rozhodlo o výsledku.

S M. Klementem a O. Fafejtou v sestavě, za to bez P. Kardinála a M. Stupala, jsme začali vlažně, domácí tým si vytvořil tlak a několik šanci, z nichž jedna byla více než stroprocentní, jenže J. Vitásek, jednoznačně nejlepší náš hráč utkání, střelu z bezprostřední vzdálenosti zneškodnil. To nás konečně nakoplo, začali jsme lépe kombinovat a výsledkem byla střela M. Klementa po přihrávce J. Oktávce jen těsně mimo. Řadu další akcí jsme však uspěchali nebo zmařili nepřesnou přihrávkou.

Domácí tým šel do vedení po rohovém kopu, když se k odraženému míči na hranici šestnáctky dostal jinský záložníka a hradbu těl před sebou prostřelil střelou k tyči. Znovu se ukázalo, že lépe hrajeme, když prohráváme. Konečně jsme zapnuli na vyšší otáčky a brzo jsme skóre otočili.  Nejprve po několika narážečkách z prvého křídla odcentroval M. Klement, na zadní tyči našel volného J. Pavlíka a tomu nedělalo problém uklidit míč do sítě. Po chvíli domácí mužstvo zaspalo po našem autu, míč si převzal O. Fafejta, vystřelil asi z 25 metrů, míč ještě před brankářem skočil a pod jeho rukama zapadl do sítě. Stav 2-1 pro nás vydržel až do přestávky i přes další gólovou střelu domácích, která však jen orazítkovala pravou tyčku naší branky.

Jince začaly druhý poločas velkým tlakem. My jsme pozorně bránili, často ale bez důrazu, takže domácí se dostávali do zakončení, jenže to bylo naštěstí doslova žalostné. My jsme byli na dlohou dobu ve hře dopředu doslova neškodní, dílem proto, že jsme si nedokázali přihrát, dílem proto, že útočníci se nedokazali vůbec prosadit ve hře jeden na jednoho. Rozuzlení přišlo asi čtvrthodiny před koncem, když se nám konečně podařil jeden protiútok, po sérii krátkých přihrávek se míč dostal k P. Sabonovi, který se sám před brankářem prosadil a zvýšil na 3-1. Domácí už pak rezignovali a my jsme dotáhli utkání do zdárného konce.

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka, P. Burian, O. Fafejta, L. Černý - M. Klement, J. Oktávec, P. Sabon (80. P. Pazderka) P. Plíva (70. O. Měchura) - R. Fafejta, J. Pavlík

Branky: 27. J. Pavlík, 32. O. Fafejta, 74. P. Sabon

Zpět