TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Vyloupili jsme jesenický Ďolíček

24.10.2010 22:08

Naše rezerva překvapivě, ale zaslouženě vyloupila jesenický Ďolíček, jak hřiště vtipně označil domácí hlasatel. A aby jesenické mužstvo dovršilo toto přirovnání, nastoupilo v zelenobíle pruhovaných dresech. Ke třem bodům to ale nevedlo, naopak naše mužstvo po skvělém prvním a suveréním druhém poločase zvítězilo 2-1.

Do středu zálohy se vrátil J. Mik a na naší hře to bylo znát. Dobře jsme kombinovali, hráči se nabízeli, jak už to ale bývá, do vedení šlo domácí mužstvo. Po ojedinělé akci a přihrávce za obranu ho dostal do vedení nejlepší střelec soutěže Růzha. Naše hráče to nedeprimovalo, dál pokračovali ve své hře a brzo sklízeli sladké ovoce v podobě dvou gólů po střelách ze střední vzdálenosti. U obou branek přitom byl B. Křivonoska, který nejprve sklepl míč J. Mikovi a ten trefil přesně. Po chvíli předložil míč V. Batulkovi a ten se opět asi deset metrů před vápnem do míče opřel tak mocně, že i v tomto případě ho domácí brankář musel lovit ze sítě. Z prvního poločasu ještě zmiňme gólovou střelu M. Poláčka z trestného kopu asi ze třiceti metrů, kterou tentokrát domácí gólman vyrazil do bezpečí.

Jesenický tým vstoupil do druhého poločasu mnohem aktivněji než v prvním dějství, dostal se do tlaku, ale naše obrana pracovala na jedničku. Třikrát se také vyznamenal náš gólman Z. Dudič, když zneškodnil nebezpečné střely Jesenických. Domácí hráči však zapomínali na zadní vrátka, které jsme čím dál častějí otevírali. Nejprve domácí zachránil praporek jejich asistenta, který do brejku mylně nepustil B. Křivonosku pro údajný ofsajd. Po chvíli však už musel nechat praporek dole, když střídající J. Pavlík vypíchl míč domácímu stoperovi, postupoval sám na brankáře, který ale jeho střelu tečoval na roh. Do stejné situace se dostal také O. Měchura, který tentokrát zkusil kličku, jenže opět neúspěšně. Závěrečný tlak domácích jsme ustáli, takže jsme si z horké jesenické půdy odvezli zaslouženě tři body.

Branky: J. Mik, V. Batulka 

Sestava: Z. Dudič - O. Měchura, M. Poláček, J. Sauer, J. Pospíšil  - F. Šusta, V. Batulka (85. J. Zboženský), J. Mik, M. Jiráň - B. Křivonoska (78. L. Listík), T. Krotil (65. J. Pavlík)   

 

Zpět