TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Výhra a klid

08.06.2014 13:05

Poslední venkovní zápas toho ročníku jsme odehráli na pěkném trávní v Pičíně.Byl to souboj sousedících týmu v tabulce.Náš tým měl náskok jediného bodu a nejistou záchranu v soutěži,to samé v podstatě o bod hůře domácí.I z tohoto důvodu se čekal boj o každý metr hřiště a hlavně o body.

Domácí v prvních minutách zcela očekávaně vytvořili tlak, ale i díky vlastním chybám a hlavně naší dobré poziční hře v obraně se domácí nedostali do nějakého kloudného zakončení. Když jsme bez úhony přečkali tento tlak , bohužel se nám v 10 minutě zranil O.Fafejta a musel být střídán. Nahradil ho teprve patnáctiletý dorostenec J.Koc a v podstatě odehrál tento celý zápas jako zkušený dospělý hráč  bez známek nervozity či respektu k hostujícím hráčům.

Paradoxně po tomto střídání jsme vsítili první branku utkání. Po faulu na J.Oktávce centroval P.Plíva do prostoru malého vápna kam si naběhl P.Burian a hlavou ač faulován připravil míč do prázdné branky pro J.Pavlíka který se po dlouhých zápasech bez gólu konečně dočkal trefy.Stav 0:1  nevydržel dlouho.Zhruba po 10 minutách jsme šli do již dvoubrankového vedení.P.Plíva odebral ve středu hřiště míč domácímu záložníkovi,našel na druhé straně nabíhajícího M.Jiráně,ten míč zatáhl a přesným stříleným centrem našel nabíhajícího J.Blatnického který  bezpečně zavěsil druhý gól do domácí sítě.Domácí hráči zcela kouzla zbaveni jen se skloněnými hlavami koukali co se děje.Jedinou velkou příležitost domácích v prvním poločase měl domácí útočník,ale toho vychytal na dvakrát skvělým zásahem J.Vitásek po drobném nedorozumění naší obrany.Třetí gól do sítě domácích padl po nacvičeném rohovém kopu.P.Plíva ve vápně našel M.Jiráně a ten přesnou hlavičkou a naším třetím gólem dostal soupeře do kolen.Stav 0:3 vydržel do poločasu a v podstatě domácí se za celý poločas krom střel mimo naší branku k ničemu vážnějšímu nedostali.

 

Druhý poločas se v podstatě podobal prvnímu. Domácí sice opět zkusili vytvořit tlak, ale naše celá dobře řízená obrana za pomoci všech záložníku si bez sebemenšího problému vždy poradila. Domácí sice drželi více míč na svých kopačkách,ale pro nás to neznamenalo nějaké vážnější nebezpečí.My jsme celý druhý poločas kontrolovali hru a ve velkém vedru jsme si nic zbytečně nekomplikovali.Takto probíhal celý druhý poločas a snad jedinou kaňku na tomto zápase byla obdržená branka do naší sítě v 93 minutě po sérii odražených míčů se míč dostal do naší branky.Po tomto obdrženém gólu však zazněl zvuk píšťalky a v tomto utkání svým dobrý výkonem rozhodčí ukončil  toto pro nás důležité utkání.

Není určitě od věci pochválit za toto utkání celý tým,který nechtěl naší nelehkou situaci před tímto zápasem řešit v posledním zápase doma proti Krásné Hoře.Do utkání jsme vstupovali s vědomím,že nás nečeká nic lehkého.Naštěstí jsme si 3 body zcela po zásluze zasloužili a do posledního zápasu sezóny jdeme v pozici,že nás nic nesvazuje a v podstatě nehrajeme o nic zásadního,snad jen o udržení série bez prohry a dobrou náladu před večerním ukončení sezóny.

Možná bych přeci jen chtěl poděkovat J.Kocovi za jeho perfektní přístup k utkání a zvládnutí jeho nelehké pozice v tomto pro nás důležitém utkání.

 

 

Sokol Pičín - Malá Hraštice 1:3 (0:3)

(7.6. od 17:00h hřiště Sokol Pičín)

 

Sestava :Vitásek - Měchura(75.Jetel), Burian, Sabon, Petřina - Plíva, Fafejta(15.Koc), Oktávec, Jiráň - Blatnický, Pavlík.

 

Branky: 17.Pavlík ,28.Blatnický ,40.Jiráň

 

 

 

 

Zpět