TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Vydřená výhra

30.08.2010 08:01

Vítězství nad vloni druhým týmem tabulky Prostřední Lhotou se nerodilo vůbec snadno. Spíš naopak, lze jednoznačně říci, že bylo jedno z těch vydřených. Naše mužstvo šlo do vedení v prvním poločase 2 - 0 po dvou perfektně zahraných trestných kopech, aby v druhém díky pozorné obraně své vítězství uhájilo i přes snížení soupeře na 2 - 1.

Bez několika hráčů základní sestavy, na druhé straně s posilou do obrany P. Burianem jsme začali pozorně především ve hře dozadu. Proto soupeř byl v úvodu aktivnější, jenže pouze ve středu pole. Hra začala mít spád zhruba po čtvrthodině, když jsme po rohovém kopu naznačili, kde bude tentokrát naše síla - ve standardních situacích. K jeho zahrání se postavil M. Klement, našel dlouhána P. Buriana, jeho hlavičku odvrátila obrana soupeře odkopem, který ale trefil obličej J. Pavlíka, hosté na brankové čáře znovu míč odkopli, propasírovat do sítě se ho snažil ještě M. Stupal, tomu se ale také hradbu bránících hráčů nepodařilo překonat. 

Po chvíli však už udeřilo. K zahrávání trestného kopu po faulu na našeho útočícího hráče se postavil M. Klement, který opět hledal hlavu P. Buriana, který se tentokrát nemýlil a hned ve své soutěžní premiéře v našem dresu vstřelil vedoucí branku domácích. Hosté vsadili všechno na útok, jenže byli na štíru především v koncovce. Nejprve rovněž po rohu osamocený hostující hráč netrefil branku, podruhé zase střela lhoteckého útočníka směřující do branky trefila záda jeho spoluhráče. A tak jsme ke slovu přišli opět my. Takřka ze stejného místa zahrával trestný kop opět M. Klement, který znovu našel hlavu P. Buriana, střelu hostující brankář vyrazil na břevno, k odraženému míči se dostal M. Stupal, kterému tentokrát nestálo nic v cestě a pohodlně skóroval. 

Do druhého poločasu nastoupili hosté s odhodláním zvrátit výsledek. Chvílemi nás doslova zamkli do šestnáctky, jenže bez střeleckého efektu. My jsme hrozili z ojedinělých protiútoků, do nejvážnější šance se dostal hlavně M. Klement, který ale zcela sám na šestnáctce vysoký míč napálil z voleje, jenže jeho střela šla vysoko nad branku soupeře. Hosté využili okamžiku, kdy byli zraněni dva naši hráči a nestačili jsme vystřídat, ke vstřelení branky, jenže to bylo všechno, co ukázali. Chytrou hrou jsme jejich snahy ve zbytku utkání eliminovali, takže jsme nakonec vítězství na rozdíl od jarního střetnutí uhájili.

Branky: 24. P. Burian, 33. M. Stupal

Sestava: Z. Dudič - R. Sojka, P. Burian, P. Sabon, L. Černý - M. Klement (65. F. Šusta), P. Pazderka (62. P. Sochor), J. Oktávec, P. Plíva (65. M. Jiráň) - M. Stupal, J. Pavlík

Zpět