TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Výborná forma trvá

25.10.2010 08:40

Obě naše mužstva uhrála na hřištích těžkých soupeřů plný počet bodů. Svědčí to o jejich dobré formě. O zhodnocení těchto utkání jsme požádali trenéra Z. Makovičku.

"Tyto výsledky jsou bezesporu úspěchem," řekl nám. "Co je však potěšitelné, to byl předvedený výkon obou mančaftů. Jak ve Staré Huti, tak i Jesenici byly lepšími týmy. Samozřejmě, že domácí mužstva, která patří ke špičce v našich soutěžích, si vypracovala nějaké šance, pokud se ale budeme dívat na celkové vyznění obou utkání, tak dominantními mužstvy byla jednoznačně naše. Velice mě potěšilo zejména to, jak béčko eleminovalo v druhém poločase tlak domácích a samo si vytvořilo dvě tři tutové šance. Na rozdíl například od Hříměždic či Petrovic tentokrát své vedení z prvního poločasu uhájilo a zaslouženě vyhrálo. Na jeho hře je patrný pokrok, vytvořila se už páteř mužstva. Obrana hraje většinou ve stejném složení, v záloze dirigentskou úlohu převzal J. Mik, lepší se krajní záložníci, stejně tak i útok je schopen vytvářet šance."

Utkání ve Staré Huti přineslo poměrně dost šancí, jenže s jejich proměňováním jsme byli na štíru. "V obou utkáních jsme šli šestkrát na brankáře sami, v Huti čtyřikrát, v Jesenici dvakrát," poznamenává Z. Makovička. "Přitom jsme z těchto brejků nedali gól! Hráči to přitom neřešili špatně, zkoušeli jak střelbu, tak i ve dvou případech brankáře obejít. Jenže chyběl moment překvapení, možná klamání tělem, jejich úmysl byl zřejmě pro brankáře čitelný. Je faktem, že tyto situace se těžko v tréninku nacvičují, hráči na něm nejsou v takovém tlaku a většina střel z těchto situací gólem skončí. Jenže utkání je něco jiného, začne pracovat nervozita a je zle."

Co ale říci na to, jakou šanci nedal P. Pazderka? "Osobně bych z toho tragédii nedělal," pokračuje Z. Makovička. "Také na ligových trávnících vidíme podobné ne-li horší kiksy. Petr to odůvodnil tím, že přihrávku nečekal a míč spatřil až na poslední chvíli, takže se nestačil srovnat. To je právě o tom myšlení. Jestliže hráč nabíhá do takové situace, musí předvídat, čekat přihrávku vždy. I když míč má hráč, který obvykle v takových situacích zakončuje. Zase, to se na žádném tréninku nikdo nenaučí, to je otázkou herní praxe. Jsem přesvědčen, že tento mladý hráč si z toho vezme ponaučení a příště už gól dá!"

Ještě jedna věc nás o tomto víkendu zaujala, a to vyloučení L. Listíka, který nepobyl na hřišti ani tři minuty, dostal dvě žluté karty a musel pod sprchy. "Musím složit poklonu trenérovi béčka L. Šustovi, který Lukáše nepostavil od začátku právě proto, že tento hráč má problémy s přehnanou tvrdostí," řekl k tomu Z. Makovička. "Už v přechozích utkáních někdy zbytečně do protihráče zajel, za což si karty vysloužil. Hrát v Jesenice brzo oslabení, to by byla sebevražda. Samotný hráč paradoxně toto rozhodnutí kouče potvrdil. Naštěstí do konce nezbývalo moc času, takže jsem vítězství, ač oslabeni, uhájili. Ale musím opět opakovat, Lukáše bych za to nezatracoval. Řadu let fotbal nehrál, musí se, jak se lidově říká, vykopat. Bek je to určitě na tuto třídu kvalitní, jenže chybí mu logicky odhad. Pokud si vezme ze svého vystoupení v Jesenici ponaučení, bude to pro něho jen dobře."   

Zpět