TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Višňová - Malá Hraštice 1 : 1 (0 : 0)

24.06.2010 12:25

(7. kolo)

Další remízou 1-1, tentokrát ve Višňové, skončilo naše utkání v šestém kole soutěže. Tentokrát to nebyla ztráta, ale určitě zisk. Na nerovném terénu se příliš fotbal hrát nedal, přesto utkání mělo spád. Soupeř, který ještě na jaře hrál okresní přebor, byl častěji u míče, my jsme naopak byli nebezpečnější v koncovce. Jenže jsme opět řadu nadějných příležitostí nedali a tak o utkání rozhodly dva rohové kopy, po kterých padly oba góly.

Úvod utkání patřil domácím, kteří se lépe pohybovali, ale kromě jedné střely, kterou bravurně kryl P. Haspekl, ze svého tlaku nic nevytěžili. My jsme se osmělili asi po čtvrthodině, když jsme v rozmezí několika málo minut měli dvě jasné šance. Nejprve po pěkné kombinaci na pravé straně sběhl do prostoru pravého křídla R. Sojka, centr našel hlavu M. Stupala, jenže jeho hlavička šla těsně vedle. Po chvíli se do zakončení opět hlavou dostal M. Klement, když si naběhl na přesný centr T. Krotila, jenže jeho střela trefila jen horní tyč domácí branky. Po těchto akcích jsme opět polevili, domácí tlačili, jenže jejich snaha končila většinou na naší dobré obraně.

Také na začátku druhého poločasu byli domácí aktivnější, jejich hře však chyběl nápad a přesná finální přihrávka. Hostům znovu nějaký čas trvalo, než se dostali do tempa. Povel k jejich iniciativě dal nováček v našem týmu P. Pazderka, který krásnou přihrávkou našel M. Klementa, jenže tomu míč na hranici vápna odskočil od nohy, takže višňovský brankář snadno zachránil. Do další nadějné příležitosti se dostal střídající J. Listík, jeho střelu ale domácí odvrátili na roh. K zahrání se postavil T. Krotil, který na zadní tyči našel hlavu M. Klementa, který míč vrátil před branku, kde ho do sítě dopravil P. Sabon.

Z vedení jsme se ale dlouho neradovali. Domácí takřka v zápětí zahrávali také roh, míč se po teči dostal k domácímu hráči, který ho tvrdou střelou nekompromisně uklidil do naší sítě.

Do konce utkání se obě mužstva snažila strhnout vítězství na svou stranu, ani jednomu se to ale neprovedlo. My jsme přitom k tomu byli blíž, po gólu volaly opět hlavičky obou Mírů v našem mužstvu, ale ani jeden svou příležitost zase neproměnil.

Sestava: P. Haspekl – R. Sojka, V. Batulka, O. Fafejta, M. Poláček – M. Klement, P. Pazderka (70. O. Měchura), P. Sabon, T. Krotil (78. L. Černý) – F. Šusta (62. J. Listík). M. Stupal

Branka: P. Sabon

Z. Makovička: Před utkáním bych remízu bral všemi deseti, po utkání jsem trochu zklamaný. Jasných gólových šancí jsme měli víc než soupeř, bohužel jsme opět vyhořeli v koncovce. Určitě cenné je, že jsme se dostávali do šancí po pěkných křídelních kombinacích, které neustále cvičíme. Bohužel zakončení hlavou je stále zdá se naše slabina. Na druhé straně musím ocenit výkon brankáře P. Haspekla, který byl díky svým zkušenostem velice platný při organizaci obrany, která byla tentokrát naší nejlepší řadou. Na výkonu mužstva se mi nelíbilo několik hluchých míst, kdy jsme se jen dívali, jak soupeř rozehrává. Nestíhali jsme zejména ve středu, kde za domácí tým nastoupil běhavý fotbalista. Jakmile jsme ale zlepšili pohyb, zpřesnili a zrychlili přihrávky, najednou jsme se domácím nejen vyrovnali, ale dokonce je předčili. Bohužel po chvíli jsme opět začali hrát staticky a to se několikrát za utkání opakovalo.

Zpět