Ve Střešovicích desátí

27.02.2011 20:34

Zimní turnaj ve Střešovicích jsme zakončili prohrou s mužstvem Statenic, a to i přesto, že jsem po většinu utkání byli lepším týmem. Bohužel jsme opět doplatili na špatnou koncovku. Znamená to, že jsme obsadili v konečné tabulce 10. místo bez ohledu na závěrečné utkání.

Hned od začátku jsme převzali iniciativu a už v 6. minutě jsme šli do vedení po pěkné kombinaci, na jejímž konci byl O. Fafejta, který nás dostal do jednobrankového vedení. Náš soupeř se brzo z nepovedeného úvodu oklepel, předvedl několik individuálních akcí, z jedné z nich uhodil už v 12. minutě, když po akci na pravé straně přišla přihrávka na šestnáctku, kde nikým neatakovaný hráč Statenic skóre srovnal střelou k tyči.

Až do konce prvního poločasu jsme pak soupeře přehrávali, předvedli jsme řadu pěkných akcí, jenže bez zakončení. To přitom J. Oktávec a P. Sochor běželi sami na brankáře, jenže nedali. Navíc velmi slabý rozhodčí prominul našemu soupeři nejméně dvě situace v šestnáctce, když si obránci pomohli evidentními fauly.

Úvod druhého poločasu byl po prostřídání z naší strany poněkud rozháraný, asi po deseti minutách jsme se však opět dostali do hry a výsledkem byla další tutová šance O. Fafejty, který ze samostatného nájezdu bohužel netrefil ani branku. A tak nám pomohla náhoda. O. Měchura odcetnroval z dobrých 40 metrů od autové čáry a dlouhý míč zapadl pod víko branky nešťastného statenického gólmana. Poté jsme promarnili ještě jednu velkou šanci, když P. Sochor opět v tváři v tvář s brankářem vystřelil levou nohou jen slabě, takže statenická obrana snadno odvrátila.

Našemu soupeři stačily dvě povedené akce, které obě ale zaváněly ofsajdem, a skóre obrátil. V závěru jsme vyvinuli velký tlak, jenže střely L. Černého i M. Klementa se neujaly, a když rozhodčí opět přehlédl další vyšlápnutí si na našeho útočníka, které mělo být oceněno pokutovým kopem, odjeli jsem poraženi 2-3.

Branky: 6. O. Fafejta, 56. O. Měchura

Sestava: Z. Dudič - R. Sojka (46. O. Měchura), P. Burian, P. Kardinál, L. Černý - J. Oktávec (46. M. Klement) , P. Sabon (67. J. Oktávec), J. Pavlík, P. Plíva (67. R. Sojka) - O. Fafejta (67. P. Sochor), P. Sochor (46. M. Stupal)