TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

V derby úspěšní

11.10.2010 12:08

Lze jednoznačně říci, že obě naše mužstva v derby s N. Knínem, respektive Novou Vsí odehrála dobrá utkání. Obě měla hojnou diváckou kulisu a přinesla s ohledem na úroveň, jakou hrajeme, velmi dobrý fotbal.

Zejména na hřišti u Kocáby se hrál vynikající fotbal, podle našeho názoru předčil svou úrovní i vyšší třídu. "Jsem na své hráče pyšný," řekl nám trenér Z. Makovička. "Domácímu mužstvu jsme byli víc než vyrovným soupeřem. Rozhodně jsme za ním nezaostali fotbalově, ale ani fyzicky. Dokonce bych řekl, že v tom jsme měli nad ním navrch. Škoda, že jsme v závěru některý z útoků nedotáhli do konce. Je přitom až neskutečné, jak se nám lepí smůla na paty, co se týká stoperů. Jde o klíčové hráče, P. Burian přitom moc chtěl hrát, nešlo to! Teď zaskočil M. Stupal, vedl si skvěle, bohužel po nevybíravém zákroku domácího hráče bez míče také on musel odstoupit a je otázka, zda bude příští týden k dispozici. Zaujalo mě i to, jak se hráči na hřišti chovali, pomáhali si, nevedli žádné zbytečné diskuse, soustředili se jen na svůj výkon. Nerad bych to zakřikl, ale konečně se rodí tým, který umí zabrat a který má i svou fotbalovou úroveň!"

Prostředí v Kníně na fotbale je specifické, také na utkání rezervy tam chodí poměrně dost lidí. Tentokrát přijelo hodně lidí i z Hraštice, takže divácká kulisa měla rovněž velmi dobrou úroveň. "Nedávno jsem byl na divizním utkání rezerv Bohemky a Příbrami, tam bylo míň lidí, než v Kníně," pokračuje Z. Makovička. "Kluci se s atmosférou vypořádali perfektně! Naopak domácí hráči s tím měli trochu problém. Zatímco my jsme chtěli, oni museli, a to se hraje hodně špatně. Prostředí v Kníně znám, často tam chodím, vím, že hráči jsou pod tlakem vlastních někdy až příliš kritických příznivců. Připadá mi to, že mnozí z nich jsou namlsáni fotbalovými přenosy a podle nich hodnotí hráče třetí třídy! To přece nejde! Přiznám se, že i podle toho jsme volili taktiku, chtěli jsme jít do vedení, aby domácí znervózněli. To se povedlo na sto procent!"

Během utkání došlo i k emotivním výlevům na obou střídačkách. "To k fotbalu přece patří", usmívá se Z. Makovička. "Všichni o mě vědí, že jsem impulzivní, jakmile cítím křivdu, dám to dost hlasitě najevo. Nejprve mě rozlítilo, jak domácí hráč bez míče zajel do M. Stupala, to si myslím bylo zbytečné. No a jak potom rozhodčí posoudil situaci kolem penalty, to už zavánělo schválností. Víme přitom, že se penalty či trestňáky v bezprostřední vzdálenosti od vápna v Kníně pískají dost často, hráči si umějí jít, jak se říká, pro faul, to beru, obránci se tomu musí přizpůsobit. Ale proč si sudí tentokrát penaltu doslova vymyslel, to nechápu."

Také naše béčko přivezlo remízu 1 - 1 z derby v Nové Vsi. "Toto utkání mi zejména v prvním poločase připomínalo utkání prvního mužstva s Kamýkem," dodává Z. Makovička. "Tolik nepřesností nevyrobili naši hráči snad ve všech dosavadních utkáních dohromady. V druhém poločasu už to bylo lepší. Svým výkonem mě přitom zaujal hlavně P. Sochor. Myslím, že z něho by si ostatní hráči béčka měli vzít příklad. Chodí na tréninky, maká na sobě, a je to na jeho výkonu znát. V Kníně odehrál takřka celé utkání, vybojoval mnoho soubojů, škoda jen, že se mu nepodařilo dát gól stejně, jako na Vsi." 

 

 

Zpět