TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Utrápené vítězství

11.02.2013 07:32

Výhra nad Čechií Smíchov se v dalším kole zimního turnaje ve Střešovicích nerodila snadno. Soupeř vše podřídil získání prvního bodu v turnaji, hrál dokonce na pět obránců, jenže jeho hráčům v závěru rychle ubývaly síly. A tak se projevila vyšší trénovanost Středočechů, kteří zaslouženě, i když trochu utrápeně, vyhráli 3-1.

Od začátku se po hřišti pohybovaly dvojice hráčů, Hraštičtí měli sice míč více na svých kopačkách, jenže hře chyběla myšlenka. Místo přes křídla se snažili prosadit přehuštěným středem, což dlouho nevedlo k úspěchu. Teprve asi v 30. minutě se na okamžik uvolnil J. Pavlík, dostal přesnou přihrávku a střelou podél brankáře dostal své mužstvo do vedení. M. Hraštice si pak vytvořila několik šancí, jenže nedala. Například po standardce M. Klementa mohl hlavou zvýšit O. Fafejta, kterému míč vrátil P. Burian, jenže trefil jen tyč. Po chvíli stejný hráč přestřelil po snad jediném kvalitním centru ze strany. Do třetice střela z trestného kopu asi z 20 metrů jen lízla horní tyč smíchovské branky. Jenže Pražané využili chvilkové nepozornosti soupeře a snad z jediné své šance za zápas skóre srovnali.

Druhý poločas se dlouho podobal tomu prvnímu. Hráčům Čechie však postupem času začaly odcházet síly, tlak M. Hraštice se stupňoval, jenže šance nepřicházely. Až asi deset minut před koncem se individuálně prosadil M. Durdil a znovu své mužstvo dostal do vedení. Účet utkání po chvíli uzavřel stejný hráč, který zužitkoval přesnou přihrávku J. Pavlíka.

Branky: 81. a 84. M. Durdil, 31. J. Pavlík

Sestava: Dudič - L. Černý, Burian, Klement (70. O. Fafejta), Jiráň (46. Plíva) - Šusta, Pazderka, Sabon, Durdil - O. Fafejta (46. Hošek), Pavlík  

Zpět