TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Úspěšný víkend

30.08.2010 12:56

Dvě utkání a tři body, to je bilance našich mužstev v úvodu soutěží. "Myslím, že jsme do sezóny vstoupili úspěšně," říká trenér prvního mužstva Z. Makovička. "To platí jak o rezervě, tak i o prvním mužstvu. Na rozdíl od minulého roku, kdy jsme poprvé bodovali až ve čvrtém kole a ani potom jsme se nemohli chytnout, jsou letos výsledky, ale i předvedená hra mnohem lepší. Těší to o to více, že jsme hráli se soupeři, kteří rozhodně nebudou v soutěži hrát druhé housle. Také béčko hlavně proti Pr. Lhotě ukázalo, že má svou kvalitu. Bohužel někteří hráči ještě nevydrží zátěž po celé utkání, věřme, že se to postupně bude zlepšovat."

Jestliže v prvním poločase v utkání III. třídy jsme hostům byli vyrovnaným soupeřem a navíc jsme využili dva trestné kopy, v druhém poločase nás už soupeř přehrával. "Především je třeba si uvědomit, že nám chyběli čtyři hráči z kádru áčka - J. Vitásek, O. Fafejta, P. Kardinál a M. Poláček. Na druhou stranu jsem rád, že své kvality potvrdil P. Burian, který byl ústřední postavou jak u obou našich gólů, tak i díky svým zkušenostem perfektně dirigoval obranu, kde musel zaskočit P. Sabon. To bylo patrné právě ve druhém poločasu, kdy jsme vycházeli ze zabezpečené obrany a chtěli hrozit z rychlých brejků. Soupeř si sice vytvořil tlak, ale branku až na výjimky prakticky neohrazil. Bohužel záměr v protiútocích nám hatila značná nepřesnost v přihrávkách, míče od beků i záložníků často končily na kopačkách soupeře. To musíme jednoznačně zlepšit. Je to podle mě otázka především psychiky a větší víry v sebe sama."

Za zraněné hráče či hráče plnící si své pracovní či rodinné povinnosti zaskočili mladíci. "A všichni se ukázali ve velmi dobrém světle. To, že jsme měl tři kvalitní náhradníky, podle mě také rozhodlo o tom, že jsme výsledek udrželi. Kdyby totiž nebyli, tak bychom dohrávali v devíti, protože se nám prakticky ve stejný okamžik zranili dva hráči. V tomto případě by bylo velmi obtížné tlak hostů eliminovat. Příklad sobotního utkání jasně ukazuje správnost mého požadavku, aby do utkání bylo vždy připraveno 14 lidí! Nebudeme přitom trpět řeči typu: nikam nejedu, na dvacet minut se mi to nevyplatí. Je to nesmysl! Vyplatí se to týmu, a to je nejdůležitější, nehledě na to, že každá herní zkušenost je zejména pro mladé hráče velmi důležitá!" 

Béčko se v domácí premiéře také ukázalo velmi dobře. "Myslím, že ještě potrvá nějakou dobu, než si vše sedne. Znovu opakuji, béčko musí být rezervou pro áčko. Přimlouvám se za to, aby hráli především ti, kteří chodí na tréninky, aby neztratili motivaci. Na druhou stranu v případě, že je hráčů dostatek, hráči s nižší výkonnností musí pochopit, že na ně zbyde místo jen na lavičce a někdy ani to ne. Ale za týden může být všechno jinak, víme, jak to bylo ještě nedávno u prvního mužstva! Není možné rovněž tolerovat pozdní příchody ať už z jakýchkoliv příčin. Sestava je přitom čistě v kompetenci L. Šusty, nikdo nemá právo mu do toho mluvit."

Nyní oba týmy vyjíždějí ven, a to hned dvakrát. "Áčko bude hrát na první pohled se slabšími soupeři než v úvodních dvou kolech, ale osobně si to nemyslím. Na rezervu Krásné Hory neumíme zahrát, byl bych rád, kdybychom toto prokletí už konečně odstranili. Béčko D. Dušník jsem viděl v utkání o postup a velmi se mi líbilo, je tvořeno zkušenými hráči, kteří ještě nedávno hráli za áčko, a několika mladými, velmi pohyblivými fotbalisty. Navíc hrajeme v neděli ráno, což je pro nás nezvyk. V sobotu se pojedu podívat na Vrata, Lhoty a nebo do Hutě, kde hrajou naši příští soupeři - V. Lečice, Obory resp. Dušníky, abych měl představu o jejich síle. Béčko zajíždí do Hříměždic a do Vysokého Chlumce, věřme, že z těchto dvou utkání nějaký ten bod získá."

Zpět