TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Týden pravdy

28.09.2010 20:20

Náše první mužstvo čeká týden pravdy. Pravdy o tom, kam v tabulce na podzim bude patřit, jestli bude bojovat o nejvyšší příčky a nebo se utká s dalšími týmy o střed tabulky. Tento víkend se totiž doma utkáme s mužstvem Kamýku, který je jen o skóre těsně před námi na druhém místě, další týden to bude znovu derby, tentokrát s lídrem tabulky N. Knínem B.

S jakými cíly jde do těchto utkání trenér mužstva Z. Makovička? "Samozřejmě, že chceme uspět," říká. "Soutěž jsme letos velmi dobře rozehráli a jednoznačně chceme potvrdit, že do špičky patříme! Od hráčů si to však vyžádá vedle fotbalovosti také hodně bojovnosti. Jsem rád, že hráči až dosud potvrdili, že obojí jim není cizí, že se prosazují jak svými schopnostmi, tak i srdcem. To je velice příjemné zjištění!"

Trenér osobně na posledním utkání ve Velké Lečici nebyl, přesto měl dostatek informací o tom, jak utkání probíhalo. "Právě v Lečici jsme předvedli, že nám není cizí právě bojovnost. Na terénu, který tam podle mých informací byl, to ani jinak nešlo. Domácí jsme k ničemu vlastně nepustili, což bylo s ohledem i na donominaci "lečického" rozhodčího pozoruhodné. Mě ale zaujaly další dvě věci. Především to, že se v našem dresu poprvé objevil T. Černý, fotbalista, kterého by do svého týmu chtěl snad každý trenér v okolí včetně z vyšších soutěží. Věřím, že Tomáš postupně stále více skloubí svoje pracovní vytížení s fotbalem a v našem dresu se bude objevovat častěji. Druhou okolností, která byla podle mě pro konečný výsledek velmi důležitá, bylo to, že obrana nastoupila kompletní. Pokud si totiž rozeberete naše dosavadní výsledky, zjistíte, že jsme prohráli v utkáních, kde chyběl vždy jeden z klíčových hráčů - na Vratech P. Burian, v D. Dušníkách P. Kardinál. Z deseti inkasovaných gólů jsme sedm obdrželi právě v těchto utkáních, v dalších čtyřech zápasech jsme dostali jen tři góly a všechna tato utkání byla vítězná. Nikdo se proto nesmí na mě zlobit, že na základě těchto faktů chci, aby právě obrana hrála pokud možno v nejsilnějším složení, v tom je, jak je zřejmé, základ úspěchu. Tím samozřejmě nesnižuju výkony ostatních hráčů."

Někteří hráči ale mají připomínky k tomu, že trenérovi se absence, a třeba i omluvené, nelíbí a že to dává dost hlasitě najevo. "Už jsem to řekl několikrát: v Hraštici je nyní tým, který může dosáhnout poměrně vysoko. Základem k tomu ale je, že budeme kompletní. Stačí si vzpomenout na loňský podzim, tehdejší sestava se příliš nelišila od současné, jenže nezřídka se stalo, že chybělo pět i více hráčů, takže jsem body ztráceli i s vyloženými outsidery. Nejsem trenérem proto, abych hráčům říkal jen příjemné věci. Musí si uvědomit, že každý má svou zodpovědnost za tým, za výsledky. A u těch nejlepších hráčů to platí dvojnásob."

Béčko prožilo opět jeden ze svých zkratů. Po poločase vedlo, aby během několika minut druhého poločasu přišlo o vedení a tak i o lepší výsledek. "Je to škoda, jak mám informace, ostudu hráči zejména v prvním poločase neudělali. Je to o zkušenostech a také o tom, jak bude tento tým kompletní. Někteří hráči se vůbec neomluvili, což v době internetu či mobilů je zarážející. Je zřejmé, že s některými už nemá cenu počítat. To budeme, jak už jsem také několikrát řekl, řešit až po podzimní části."

 

  

 

Zpět