TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Tři body po boji

03.10.2010 21:38

Naše rezervní mužstvo bylo v utkání s béčkem Kamýku po většinu utkání lepším týmem, předvedlo několik pěkných akcí, po jedné z nich šlo také zaslouženě do vedení. Jenže hosté svou kůži nechtěli dát zadarmo, ve druhém poločase zlobili zejména po standardních situacích, aby asi deset minut před koncem skóre srovnali po trestném kopu. Naši hráči se však nevzdali a v samotném závěru zaslouženě vstřelili vítězný gól, takže si připsali další tři body do tabulky.

S T. Černým v sestavě začalo naše mužstvo aktivnějí, po pěkných kombinacích mohlo jít brzo do vedení, jenže ani B. Křivonoska, ani M. Jiráň své dvě vyložené příležitosti nedali. Teprve pátá šance přinesla gól. Z pravého křídla vystřelil P. Plíva, brankář vyrazil míč pod nohy T. Černého a ten dostal naše mužstvo do vedení. Hosté se rozehrávali pomaleji, postupně také oni měli několik slibných akcí, když ale neproměnili i tu nejvyloženější, kdy se po srážce našich dvou obránců řítil sám na Z. Dudiče jejich útočník, jenže váhal se střelou tak dlouho, až mu ve střelbě zabránili naši hráči, odešla obě mužstva do kabiny za našeho nejtěsnějšího vedení.

Také druhý poločas byl po většinu času v naší režii, jenže bez gólového vyjádření. Hosté se stále více osmělovali, hrozili především po standardních situacích. V jednom případě, po rohu, dokonce vykopávali naši obránci míč z brankové čáry. Vše podstatné se pak událo v závěru utkání. Nejprve trefil z trestního kopu tyči M. Jiráň. Asi deset minut před koncem naše obrana nechala uniknout hostujícho kapitána, který se řítil sám na branku. Za záchranou brzdu musel zatáhnout L. Listík a unikajícího hráče na hranici vápna fauloval. Z nařízeného trestného kopu pak hostující hráč střelou do vinglu skóre vyrovnal. Naši fotbalisté se s tímto stavem nespokojili a přesto, že do konce chyběly sotva jen tři minuty, strhli nakonec vítězství na svou stranu. Na pravém křídle P. Plíva uvolnil T. Černého, ten obešel dva hráče a od brankové čáry přihrávkou po sebe našel na hranici malého vápna zcela volného J. Listíka, který střelou z první vsítil druhý náš gól.

Branky: 25. T. Černý, 88. J. Listík

Sestava: Z. Dudič - O. Měchura, M. Poláček, J. Pospíšil,  L. Listík - P. Plíva, J. Mik (89. L. Kudrna), Z. Matějka, M. Jiráň (75. V. Obrmajer) - B. Křivonoska (76. J. Lístík), T. Černý  

Zpět