TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Těsná prohra na úvod

28.08.2011 22:30

Takřka stovka diváků, která zavítala na dobříšský stadión V Lipkách, určitě nelitovala, protože viděla velmi zajímavé a po většinu času vyrované utkání. O výsledku rozhodla vyšší produktivita domácích hráčů, kteří dominovali předeším kolem poloviny prvního poločasu, kdy vstřelili dva góly. My jsme snížili hned v úvodu druhého poločasu, přes enormní snahu se nám však už vyrovnat nepodařilo.

Naše mužstvo bez zraněných P. Buriana a J. Pavlíka, na druhé straně už s M. Slavíkem, začalo odvážně, tlačilo se do útoku a hned ve 4. minutě ostrou střelou vyzkoušel pozornost domácího brankáře Součka O. Fafejta. Domácí se rozehrávali pomaleji, jenže hned jejich první střela na branku znamenala gól. Asi ve 13. minutě naše obrana jejich útok zastavila nedovoleně, míč si postavil těsně před vápnem daleko nejlepší hráč domácích Kuchař, zeď prostřelil, míč zřejmě ještě někdo tečoval a ten zapadl do sítě naší branky.

Naše hráče tato situace znervóznila, začali hrát bázlivě a alabisticky. Domácí nás najednou začali přehrávat, za naši obranu se dostávali po pěkných kombinacích, nakonec ale využili neodmávaný ofsajd vybíhajícího hráče zpoza naší obrany, což ušlo pomeznímu rozhodčímu. Následovala rychlá rozehrávka, narážečka, domácí útočník sběhl do šestnáctky, vystřelil, J. Vításek jeho střelu vyrazil, jenže dobíhající zcela osamocený další domácí hráč z velkého úhlu rozvlnil síť podruhé. Náš brankář nás ještě několikrát podržel, takže domácí tým svůj střelecký účet už nerozšířil. Ovšem i my jsme si vytvořili jednu gólovou šanci, kdy míč rychle vyvezl O. Fafejta, na hranici šestnáctky uvolnil  M. Stupala, jenže ten se dostal ze střeleckého úhlu, takže z toho nebylo nic. Ještě v poslední minutě prvního poločasu si na centr z trestného kopu naběhl na zadní tyč J. Oktávec, jeho hlavička šla ale mimo.

Do druhého poločasu jsme nastoupili bez nemocného M. Stupala, který měl ještě ráno horečky. Vstup do něj se nám ale vydařil náramně. Na levé straně utekl velmi aktivně hrající L. Černý, jeho centr domácí odvrátili na roh. K jeho zahrávání se postavil P. Plíva, kopnutý míč našel hlavu osamoceného P. Sabona a ten nás vrátil do zápasu. Naši hráči najednou byli aktivnější, důraznější a domácím to začalo dělat problémy, takže jsme je až do konce utkání nepustili do žádné šance. Jenže ani my jsme se do vyložené šance nedostali, i když do domácí šestnáctky létal jeden centr za druhým. A tak dobříšská rezerva nakonec těsné vedení uhájila.

Branka: 46. Sabon

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka (82. O. Měchura), O. Fafejta, P, Kardinál, L. Černý - M. Klement - P. Plíva, J. Oktávec, P. Sabon, M. Slavík (76. P. Pazderka) - M. Stupal (46. F. Šusta)

Zpět