TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Také "béčko" bodovalo

18.01.2011 15:34

I když jsme do dalšího utkání zimního turnaje ve Střešovicích, který zimní zatím připomíná jen názvem, nikoliv počasím, takže nedělní utkání se hrálo pod modrým nebem a za teploty přesahující deset stupňů, nastoupili s hráči, kteří na podzim hráli hlavně za naše béčko, získali jsme s velmi silným soupeřem z V. Přílep zaslouženě bod.

"Musím říct, že mě výkon našeho mužstva velice potěšil a také jsem to hráčům po utkání řekl," sdělil nám trenér našeho mužstva Zdeněk Makovička. "Hráli jsme přitom proti týmu, který tvořili zkušení a v řadě případů i velmi dobří fotbalisté. Navíc utkání brali poměrně prestižně, žádný souboj nevynechali, což byla škola hlavně pro mladé hráče. Většina našich fotbalistů, snad až na V. Kardinála, což je u něj pochopitelné po tak dlouhé přestávce způsobené zraněním, odehrála vynikající utkání a za to jim patří můj obdiv."

Co rozhodlo podle trenéra nejen o velmi dobrém výsledku, ale zejména výkonu? "Především to byl velmi dobrý výkon obou středních "áčkových" záložníků," pokračoval Z. Makovička. "Pazdy se snažil o rychlou rozehrávkou, která navíc byla poměrně přesná, Kuba zase vybojoval řadu míčů, které tentokrát daleko více rozehrával směrem dopředu nebo do stran než dozadu. Ve hře tak byla hlavně naše levá strana a oba útočníci. Ofenzívu velmi dobře podporovali i oba beci, kteří se většinou stačili vracet. Také oba stopeři hráli velmi dobře, například Mílu Poláčka jsem dlouho takhle s klidem a hlavně výborně odehrát utkání neviděl! Ze zadu to pak jistil na čáře vynikající Z. Dudič, prostě paráda! Kolektivní výkon, jak má být!"

To by nebyl náš trenér Zdeňkem Makovičkou, aby neměl nějakou tu připomínku. "Naštvalo mě především to, že někteři nominovaní hráči do Prahy vůbec nepřijeli. Kdybych to věděl, tak bych nesouhlasil s tím, aby nejeli Bert (lehčí zranění a po noční) a Máca (příprava na zkoušku), a nebo bych povolal některé další hráče. Ale je to pro nás, realizační tým, také školou, jak jsem uvedl, ověřujeme si, jak se kdo chová za určitých situací. A věřte, že při konkurenci, která nyní je v áčku i béčku, bude chování hráčů také rozhodovat při jarních nominacích!"

Zaslechli jsme, že pochvalně se o naší hře vyjádřili nejen hráči soupeře a diváci, ale i rozhodčí. "Na začátku druhého poločasu jsem chvilku hovořil s asistentem rozhodčího. Ptal se, jakou hrajeme soutěž. Když jsem mu řekl, že třetí, ale že na hřišti je většina fotbalistů, kteří na podzim absolvovali hlavně čtvrtou třídu, doslova mu klesla brada. Myslel si, že hrajeme nejméně první třídu! Taková pochvala samozřejmě potěší, na druhou stranu zavazuje. Opakuji, nejde mi ani tak o výsledky, kdyby to tak bylo, nominoval bych jen hráče áčka. Ale jde mi hlavně o zkoušení, proto určuji sestavu nebo střídání sám, to není nic proti nikomu! Chci hlavně mladé fotbalisty nasadit proti dobrým soupeřům, aby si otrkali a to tento turnaj skvěle splňuje. Vše si připravuji hodně dopředu, proto mě mrzelo, že jsme nebyli kompletní a ke konci utkání s V. Přílepy jsme na to mohli doplatit, protože některým hráčům docházeli síly. Naštěstí jsme v závěru dokázali vyrovnat, takže spokojenost! 

Zpět