TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Supervýkon vystřídala mizerie

01.08.2010 17:06

V prvním poločase jsme v přípravném utkání s Pičínem na jeho krásném hřišti, které prodělalo kompletní rekonstrukci, byli jednoznačně lepším mužstvem, výborně jsem kombinovali a často jsme se dostávali do zakočení, jenže dlouho bez brankového zápisu. Dvakrát se netrefil L. Černý, jednou M. Klement. Teprve asi v 25. minutě se na křídle uvolnil J. Pavlík, přihrávkou pod sebe našel zcela volného M. Klementa a ten nezadržitelně zavěsil. Dál jsme pokračovali v aktivní hře, domácímu týmu jsme prakticky nepůjčili míč, jenže střelecký prach nám zvlhl. Až asi v 40. minutě se vysunul R. Sojka a utěšenou střelou zvýšil naše vedení. Do přestávky ještě další tutovku zahodil M. Klement, který si naběhl na další centr J. Pavlíka, jenže hlavou míč sám před brankářem ani netrefil.

V druhém poločase jsme začali ve stejném stylu, jenže dál jsme pokračovali v zahazování šancí. Tu největší zmařil O. Fafejta, který sám před brankářem nedal. Do útoku se postupně zapojovali všichni hráči, přestali myslet na obranu, čehož domácí začali využívat k brejkům. Často běželi až čtyři na jednoho obránce, takže trest v podobě branky na sebe dlouho nenechal čekat. Po dalším protiútoku zahrál ve vápně rukou L. Černý a domácí z pokutového kopu skóre srovnali. Ani to naše hráče nevarovalo, hráli jen dopředu, jenže jsme nevyužili ani ty nejvyloženější šance, zejména F. Šusta. Domácí tým tak měl dveře otevřené k dalším brankám - nakonec vstřelili ještě dvě.

Z. Makovička: Každý poločas musím hodnotit zvlášť. S prvním naprostá spokojenost, až na koncovku, k druhému hodně připomínek. Ta největší je, že se opět projevila taktická nevyspělost našeho mužstva. Při vedení 2-0 nemůžeme lítat do útoku až v devíti hráčích! O tom, že k tomu máme sklony, svědčí nejen průběh utkání v Pičíně, ale například i nedávného mistráku ve Staré Huti. Hráči to nemají zažité a argument, že o nic nešlo, neobstojí. Právě v takových utkáních, jaké bylo v sobotu, jsme si hru ze zabezpečené obrany s brejky taženými čtyřmi, pěti hráči měli ověřit. 

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka, M. Poláček, J. Sauer (65. P. Plíva), L. Listík (46. M. Jiráň) - P. Plíva (46. F. Šusta), P. Sabon, O. Fafejta, L. Černý, M. Klement, J. Pavlík

Branky: 25. M. Klement, 40. R. Sojka

(mak)

Zpět