TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Stará Huť - Malá Hraštice 4 : 3 (0 : 1)

24.06.2010 13:12

(26. kolo)

Po nezáživném prvním poločase a po zlepšeném výkonu v úvodu druhého dějství jsme šli do vedení 3-0. Ani to však nestačilo k bodovému zisku a po neuvěřitelném kolapsu v posledních dvaceti minutách jsme si odvezli z krásného hřiště Staré Hutě porážku 3-4.

Zranění vyřadilo ze hry dalšího našeho klíčového hráče M. Klementa, takže příležitost dostali hráči z širšího kádru. Domácí tým byl po celý první poločas lepším týmem, naštěstí kazil většinu přihrávek. Naše mužstvo se do hry dostávalo jen sporadicky a pokud jsme se potkali s míčem, hned jsme ho solidárně vrátili soupeři. Proto hra postrádala plynulost. Všechny  klíčové okamžiky se přitom udály po hrubých chybách obou mužstev. My jsme šli do vedení po snad prvním útoku, když domácí tým odvrátil na roh. Ten zahrál J. Pavlík přesně na hlavu na zadní tyči úplně volného P. Sabona a bylo to 1-0. Další nebezpečná situace se stala na naší straně, když lehký míč netrefil L. Černý, ten se dostal ke zcela volnému domácímu útočníkovi, jenže ten sám před brankářem málem trefil rohový praporek. Ke konci poločasu zaúřadoval slaboučký rozhodčí Mezek, když písknul penaltu za faul skoro dva metry vně vápna. J. Vitásek exekutorovi směr střely naštěstí vystihl a míč odvrátil do bezpečí. Spravedlnost tentokrát slepá nebyla.

Do druhého poločasu jsem udělali změny v rozestavení hráčů a hned se to projevilo na našem výkonu. Zejména J. Oktávec, který se posunul do středu zálohy, hýřil aktivitou a byl to právně on, který zvýšil náš náskok na 2-0, když vnikl do šestnáct a prostřeli váhajícího brankáře. Po chvíli to bylo už 3-0. Ač ve vápně držený J. Pavlík vystřelil a míč opět zaplul do domácí branky.

Ještě chvíli jsme hráli pěkný fotbal, střelecky se ukázal například M. Stupal, jenže jeho tvrdá rána šla těsně nad. Domácí byli zralí na ručník, jenže do hry je dostala hrubá chyba v naší rozehrávce. Střídající O. Měchura nesmyslně vracel míč, domácí hráč byl u něj dřív než O. Fafejta, rozehrál rychlý brejk na levé straně, následoval centr na neobsazeného útočníka a bylo to 1-3. Další gól v naší síti padnul po další chybné rozehrávce, následoval dlouhý pas na domácího útočníka, naši stopeři se nezajišťovali, stáli u sebe, míč ale netrefili, takže střelec měl volný prostor k zakončení na 2-3. Vyrovnávací gól padnul po netaktickém faulu V. Batulky na levém okraji na naší půlce. Následoval trestný kop, bránící hráči se jen dívali, jak se míč snáší na tři úplně volné hráče domácích, z nichž jeden snadno přehlavičkoval gólmana hostů. Rozhodují gól padl po zbrklém výkopu našeho brankáře, kterému se navíc kop nepodařil, míč letěl příliš nízko, trefil záda nic netušícího L. Černého, od kterého se odrazil opět k domácímu útočníkovi, který měl cestu vydlážděnou ke čtvrtému zásahu.

Sestava: J. Vitásek – R. Sojka (46. T. Krotil), M. Poláček, V. Batulka, L. Černý  - F. Šusta (68. O. Měchura) O. Fafejta, P. Sabon, J. Oktávec – M. Stupal (80. P. Pazderka), J. Pavlík

Branky: 12. P. Sabon, 51. J. Oktávec, 59. J. Pavlík

Z. Makovička: Chápu, že mladý hráč je rozklepaný a po nástupu hříště nervózní, ale nevím, jak si mám vysvětlit to, že moje mužstvo neumí pokrýt hráče při nakopnutých míčích nebo při standardkách. Například při třetím gólu nás bylo ve vápně o tři víc než hráčů soupeře, a přesto na centr skákal jen jeden náš obránce proti třem hráčům domácích!  Kde byli ostatní? Nebo proč pospíchal brankář minutu před koncem s výkopem? Přece lepší je remíza než prohra! Je zřejmé, že mým hráčů chybí taktické myšlení. Další den jsem byl na utkání rezerv Dušníků a Nečíně. Domácí po poločase také vedli 3-0, do druhého poločasu nasadili dva nové hráče, dorostence. Nikam se nehonili, počkali si na soupeře a vyráželi k rychlým brejkům ve třech maximálně ve čtyřech hráčích. My lítáme dopředu za stavu 3-0 v osmi lidech, následuje chyba, brejk a gól v naší síti. To se opakuje ani ne za pět minut znovu, i když hráči měli pokyn vycházet ze zajištěné obrany. Místo toho, abychom my ohrožovali branku z protiútoků, dostaneme z nich dva góly. Neuvěřitelné! Řekl jsem už dávno, že pokud se zachráníme, nastane čas zkoušet  mladé hráče. Nemohu dopředu vědět, že jeden z nich ani ne minutu po nástupu udělá hrubku, ale ta utkání nerozhodla. Další góly padly po žákovských chybách zkušených hráčů základní sestavy a ty už o výsledku rozhodly. Nikoliv tedy střídání, jak si někteří dělali alibi, ale hrubé individuální chyby byly příčinou zkratu v poslední dvacetiminutovce.

Zpět