TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Spokojenost s hrou, výsledky horší

24.08.2010 08:30

Úvod soutěží se našim oběma týmům, alespoň co se týká výsledků, nepovedl. "Myslim, že v obou utkáních jsme, pokud mám na mysli kvalitu hry, rozhodně ostudu neudělali," říká trenér prvního mužstva Zdeněk Makovička. "Na Vratech jsme domácím byli víc než vyrovnaným soupeřem, nezvládli jsme však tři standardky, z nichž padly dva góly. Jak mám zprávu od L. Šusty, ani v Kňovicích jsme herně nepropadli, takže z tohoto pohledu spokojenost."

Rozhodující jsou ale výsledky, proč jsme tedy podle tebe prohráli?

Budu mluvit především o utkání na Vratech. Příčin bylo několik. Především chyběli dva vysocí hráči - P. Burian a O. Fafejta, což se projevilo právě při standardních situacích. Hráčům, kteří nastoupili, nemohu, co se týká bránění ze hry, prakticky nic vyčíst, při bránění rohů, trestných kopů či autů však mají s ohledem na svou výšku přece jenom nevýhodu. A domácí byli nebezpeční právě jen po standardkách. Stále mi chybí také větší agresivita při těchto situacích, hráči si navíc neumí rozdělit protihráče.

A co terén?

Nesouhlasím s tvrzením, že ten je pro oba týmy stejný. V tomto případě, a to platí i o kňovickém hřišti, byl velkou výhodou pro domácí mužstva. Ta jsou na něm zvyklá hrát, my hrajeme na daleko lepším terénu a je logické, že pro techničtější mužstva jsou nerovná hřiště velkou nevýhodou. Na druhou stranu je pravda, že jsme se zejména v úvodu utkání zbytečně zbavovali míčů. Nepřesností v přihrávkách tam bylo na moje gusto až příliš mnoho. Také v zakončení jsme měli jako již tradičně velké problémy, a to jak na Vratech, tak hlavně v Kňovicích.

A co rozhodčí?

Na ně se nemůžeme vymlouvat. Platí to zejména o domácím pomezním na Vratech. Když hráči viděli, že mává, co se dá i nedá, měli to vzít na sebe, měli přestat před šestnáctkou kombinovat, vystřelit a nebo jít do průniku individuálně. Centrovat by pak mohli od brankové čáry nebo by sami zakončili. Při teatrálních představeních domácích hráčů měli včas odstupovat, ti by se pak sami ztrapňovali, neboť by padali a nikdo by u nich nebyl. Zkrátka použít trochu chytrosti. Na druhé straně určitě fér nebylo, že na Vratech hlavní rozhodčí zkrátil hrací dobu. I přes porážku si naopak v Kňovicích naši hráči i trenér pochvalovali výkon rozhodčího Kobíka, který jednoznačně patří k nejlepším v okrese, takže to ani nepřekvapí.  

 

Zpět