TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Spokojenost, ale...

20.09.2010 07:40

Co se týká bodového zisku, můžeme být po tomto víkendu určitě spokojeni, obě mužstva vyhrála, takže si do tabulky připsala tři body. Zatímco áčko mělo situaci ulehčenu tím, že soupeř z Obor nepřijel kompletní, béčko zvládlo vyrovnanější utkání s rezervou D. Hbitů.

Přesto dva góly v síti áčka se zdají proti oslabenému týmu Obor, který v soutěži před tímto utkáním nedal ještě gól, trochu moc. "Určitě to na první pohled tak vypadá," řekl k tomu trenér Z. Makovička. "Na druhou stranu je třeba vidět, že první gól nám dal hráč, který svými schopnostmi vysoko předčil úroveň této soutěže a jak jsme po utkání zjistili, ve skutečnosti tomu taky tak je. Jenže ani to není omluvou. Vadí mi, že jsme mu k tomu dali příležitost svou individuální chybou. Je zvláštní, že my dáváme góly po pěkných kombinacích, kdy vlastně obranu soupeře vyšachujeme. Naopak si nepamatuji, že by nám soupeři darovali góly tak, jak to děláme my. Před týdnem v Dušníkách, teď proti Oborám. Připadá mi to, že hráči po vytvoření náskoku poleví na koncetraci, začnou hrát lehkovážněji a z toho se podle mě tyto hrubky rodí. Musíme se na to zaměřit, mluvit s hráči, aby si uvědomili, že utkání končí až když rozhodčí odpíská konec."

Jestliže v prvním poločase náš tým dal pěkné čtyři góly, v druhém to byl už pouze jeden, a to ještě díky důslednosti P. Sochora, jehož špička kopačky byla u míče dřív než ruce brankáře. "Jestliže v prvním poločase jsme hráli kolektivněji, do šestnáctky chodila spousta míčů, v druhém jsme se přes obranný val hostů dostávali mnohem hůř," pokračuje Z. Makovička. "A pokud se tak stalo, hráči volili střelu třeba i z velkého úhlu, místo toho, aby hledali lépe postavené spoluhráče. Hráli jsme stereotypně, pomalu, chyběl moment překvapení a také přesnost. Musíme se také zaměřit na některé další prvky, například, aby pravák uměl zaseknout míč levou a levák pravou nohou. Je zřejmé, že hráčům chybějí některé návyky, které měli zvládnout už v žácích!"

Diváky i hosty překvapilo, když náš brankář se často zapojoval do hry, zahrával některé standardky, včetně penalty. "V případ penalty to bylo v pořádku," vysvětluje Z. Makovička. "Honza je kopat umí, proto po selhání některých našich exekutorů penalt v poslední době bylo správné, že si o zahrání penalty řekl. Věřil si, takže penaltu suverénně proměnil. Osobně mám rád, když hráči udělají něco překvapivého, pro diváky. Jenže to nesmí být na úkor výsledku. Proto bylo zbytečné, když Honza šel například kopat trestňák před vápnem hostů nebo když chtěl obejít dva hráče soupeře uprostřed hřiště. Míč v obou případech získali hosté, takže z toho mohl být i gól. To je zbytečný hazard a tak jsem mu to po zápase řekl."

Naše rezerva po vyrovnaném utkání si také připsala tři body. "Mohu hodnotit jen první poločas, jak mám ale zprávy, druhý měl prakticky stejný průběh," zakončuje Z. Makovička. "Povedly se nám úvody obou poločasů, první branka v soupeřově síti byla opravdu pěkná, po nádherné kombinaci. Jenže pak jsme polevili, zbytečně jsme vyklidili střed hřiště, soupeř toho naštěstí nebyl schopen využít. V druhém však snížil, ale to naštěstí bylo vše. Určitě pro psychiku hráčů je dobře, že toto utkání zvládli."

 

Zpět