Smršť ve druhém poločase

19.06.2011 21:31

Za neustálého deště jsme ukončili letošní ročník vysokou výhrou v Počepicích 5-1. Domácí mužstvo však rozhodně nepůsobilo odevzdaným dojmem, zejména v prvním poločase hodně zlobilo. Ve druhém však po dvou brankách odešlo a my jsme v závěru už exelovali.

Domácí tým v úvodu utkání překvapil aktivní hrou, jeho hráči nás na menším hřišti presovali poměrně vysoko, takže se nám nedařila rozehrávka. Zejména z obrany proto lítaly na naše útočníky dlouhé míče, jenže ti si s nimi nedovedli poradit. Když už se zdálo, že se konečně dostaneme do hry, do šance se dostal s chutí hrající J. Pavlík, jenže se ukvapil a střílel nepřesně zprvní, inkasovali jsme. Naši obránci trestuhodně nechali rozehrát na půlce odražený míč po našem rohu, domácí útočník se řítil sám na našeho gólmana, nezaváhal a dostal Počepice po zásluze do vedení.

Tento okamžik jakoby domácí ukolébal, opustili svou hru, přenechali nám střed hřiště a my jsme toho plně využili. Po rohu se ještě netrefil P. Burian, jehož střelu hlavou vyrazil domácí brankář do zámazí. Po chvíli však už udeřilo. Po několika přihrávkách na jeden dotek se míč dostal na pravám křídle k P. Plívovi, který přesným centrem našel na zadní tyči J. Pavlíka a bylo to 1-1.

Do druhého poločasu jsme prostřídali a na naší hře se to projevilo. Zejména M. Stupal platil svou agresivitou na domácí obranu, narušoval rozehrávku, takže domácí beci začali dělat jednu chybu za druhou, které jsme také trestali. Nejprve se k održenému míči dostal J. Pavlík, udělal několik kroků, asi pět metrů od vápna z levé strany vystřelil a umístěná střela pravačkou zapadla u vzdálené tyče pod břevno. Po chvíli srazil domácí obránce M. Stupala ve vápně a nařízenou penaltu suverénně proměnil opět J. Pavlík.

Domácí tým mohl ještě průběh utkání zdramatizovat, jenže počepický hráč nevyužil uklouznutí P. Buriana a po samostatném nájezdu nechal vyniknout zaskakujícího P. Haspekla. A tak jsme domácí tým dál válcovali, na 4-1 zvyšoval prakticky do prázdné brány dočtveřice J. Pavlík, jehož našla přihrávka M. Stupala. Ještě před tím ale rozhodčí neuznali gól, když J. Pavlík, který byl sám před brankářem, ještě hledal svého kolegu v útoku M. Stupala. Ten sice rozvlinil síť, ale byl mu odmáván asi správně ofsajd. Tečku za utkáním potom udělal P. Sabon střelou doprostřed brány kolem vyběhnuvšího počepického gólmana.

Branky: 34., 52., 58., 72. J. Pavlík, 78. P. Sabon

Sestava: P. Haspekl - R. Sojka, P. Sabon, O. Fafejta, P. Kardinál (46. L. Černý) - P. Plíva, P. Burian, J. Oktávec, M. Klement (76. M. Jiráň) - P. Sochor (46. M. Stupal), J. Pavlík