TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Skvělý výkon

09.04.2012 15:31

Po výborném výkonu jsme v utkání s rezervou Spartaku Příbram prodloužili naši sérii neporazitelnosti, když jsme zvítězili vysoko 4-0. Soupeř zlobil jen v první půlhodině, po našem vedení však odpadl a až do konce zápasu téměř nic nepředvedl.

Do utkání jsme nastoupili velkým tlakem a výsledkem byly dva míče v síti hostí, jenže pro ofsajdy našich zakončujících hráčů góly uznány nebyly. Zejména v prvním případě šlo o velmi spornou situaci, když M. Durdil prošel na levé straně až k brankové čáře a odtud našel pod sebou R. Fafejtu, který zcala sám zakončoval, jenže zvednutý praporek asistenta znamenal stop. Hosté pak přidali a až zhruba do 30. minuty hodně zlobili. Výsledkem byla další kuriózní situace po proměněné penaltě nařízené za údajný faul P. Sabona, který čistě vypíchl míč pronikajícímu příbramskému hráči. Rozhodčí nechal kop opakovat pro předčasné vběhnutí hostujícího fotbalisty do pokutového území. Náš brankář však protestoval, argumentoval změnou pravidel, což hlavní sudí uznal a nechal zahrávat nás nepřímý kop.

Stále častěji jsme se tlačili do útoku a výsledkem byla první branka v síti Spartaku. To L. Černý poslal dlouhý míč na hranici šestnáctky, stoper hostů se nedohodl s brankářem a jeho hlavička směřovala do prázdné branky. Rozhodčí připsal nakonec branku našemu hráči. Po chvíli mohlo běžet sám na brankáře M. Durdil, jenže jeden ze stoperů ho srazil, takže z toho nic nebylo. Co se nepovedlo Mírovi, se povedlo R. Fafejtovi, za záchranou brzdu zatáhl hostující brankář, našeho útočníka srazil - jasná penalta. Tu bezpečně proměnil J. Vitásek.

V druhém poločase jsme pokračovali ve velmi dobrém výkonu, nikam jsme nespěchali, každé chyby hostů jsme ale využívali k rychlým brejkům, které jsme nebezpečně zakončovali. Třetí i čvrtá branka padla podle těchto not. Nejprve J. Vitásek zachytil centrovaný míč, rychle ho vyhodil na volného F. Šustu, ten dlouhým centrem našel M. Durdila, který lobem přehodil vyběhnuvšího brankáře Spartaku. Poslední brance předcházela skvělá kombinace na půlce, J. Pavlík přihrávkou mezi obránce našel volného P. Plívu, který znovu postupoval sám na gólmana hostů, kterému udělal kličku a do prázdné branky uzavřel účet utkání.

Branky: 31. L. Černý, 36. J. Vitásek, 61, M. Durdil, 72. P. Plíva

Sestava: Vitásek - Sojka, Sabon, Klement (70. Batulka), L. Černý (44. Jiráň) - Šusta, Durdil, Pavlík, Plíva - Nemét, R. Fafejta

Zpět