TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Skvělý výkon na konec

17.06.2012 21:10

Ve značném vedru a pouze ve dvanácti lidech, když na lavičce byl připraven jen V. Obrmajer, jsme v Sedlčanech byli po většinu utkání lepším mužstvem a zaslouženě jsme vyhráli 1-0.

Od samého začátku jsme se lépe pohybovali než domácí hráči, dobře jsme kombinovali, většinu akcí jsme vedli po obou stranách hřiště, jenže v šestnáctce jsme příliš vymýšleli. Místo zakončení dobře postavených hráčů jsme volili ještě přihrávky, které ale nenacházely adresáta. A to i v případě, když hráč s míčem byl sám před domácím gólmanem. A tak první gólovou střelu vyslali na branku domácí hráči, jenže Vitas byl proti a skvělým zákrokem tvrdou střelu míříci k pravé tyči vyrazil.

Do vedení jsme se dostali po vysunutí R. Fafejty, který se řítil do šestnáctky Sedlčan, udělal kličku vyběhnuvšímu brankáři, při jeho zákroku spadl a rozhodčí, který byl poměrně daleko, odpískal bez zaváhání penaltu. Tu opět suverénně, už po osmé v sezóně, proměnil náš brankář. Dál jsme pokračovali v nádherném fotbalu, jenže žádná akce, kterých byla řada, se neujala.

Domácí tým nastoupil do druhého poločasu se třetimi útočníky, na štěstí pro nás volil většinou nakopávané míče, místo toho, aby se snažil kombinací dostat přes naši skvělou obranu. Proto jsme většinu akcí zvládli bez problémů. Naopak byli jsme to my, kdo mohl zvýšit náskok, jenže ke gólu nevedla zejména šance R. Fafejty, který se dostal k vyraženému míči a zcela sám před brankářem přestřelil prázdnou domácí branku.

Tatran se skoro dočkal vyrovnání, když míč propadl k jejich snad nejnebezpečnějšímu útočníkovi, který ale místo střely šel do kličky, kterou mu náš brankář vystihl a šanci zneškodnil. A když gólem neskončila další naše nádherná akce, když M. Durdil tvrdě vystřelil asi z 25 metrů, sedlčanský gólman míč vyrazil na tyč a do sítě ho nedopravil opět dobíhající R. Fafejta, utkání se vlivem značného horka dohrávalo s vypětím všech sil zúčastněných borců. Závěr jsme zvládli a z doslova horké sedlčanské půdy jsme si odvezli tři body.

Branka: 31. Vitásek

Sestava: Vitásek - Šusta, Sabon, Klement, Jiráň - Oktávec, Durdil, Plíva, Pazderka - R. Fafejta, Pavlík (89. Obermajer).

Zpět