TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

S lídrem tabulky smírně

11.10.2010 07:36

Před slušnou návštěvou odehrálo naše mužstvo na hřišti lídra tabulky N. Knína B velmi dobré utkání. Prvních půlhodinu jasně dominovalo a šlo do vedení 1 - 0. V druhém poločasu nás domácí tým dostal pod tlak a vstřelil vyrovnávací gól po jedné z mnoha standardních situací. V závěru se však musel strachovat, neboť hosté podnikali do otevřené obrany nebezpečné kontry, z nichž ale ani jednu neproměnili, takže zápas nakonec skončil nerozhodně 1 - 1.

Smůla se lepí na naše stopery. Po zranění v Lečici stále nemohl nastoupit P. Burian, i když se rozcvičoval, před týdnem si pochroumal nohu po šlapáku soupeře O. Fafejta, takže nakonec musel tento post obsadit útočník M. Stupal. Ani tento fakt naše mužstvo nepoznamenal, právě naopak, zřetelně nabudil. Hráči do utkání vstoupili aktivně, skvěle se pohybovali, nabízeli se a jen za prvních deset minut jsme stačili čtyřikrát vystřelit, žel, střely šly jen těsně vedle domácí branky. Po gólu přitom volaly především rány P. Sochora a J. Oktávce.

Domácí fotbalisty tento vývoj utkání evidentně rozhodil, hráli nervózně, kazili řadu lehkých přihrávek, což bylo vodu na náš mlýn. A tak přišla 29. minuta, dlouhý pas R. Sojky na levou stranu, kde si převzal míč L. Černý, narazil si s J. Oktávcem, obešel domácího beka, stříleným přízemním centrem našel na malém vápně J. Pavlíka, tomu stačilo jen nastavit nohu a bylo to 1 - 0. Po chvíli se do šestnácky dostal P. Sabon, obhodil si obránce a už se chystal ke střele, když ho srazil domácí brankář, píšťalka sudího však zůstala němá! Závěr poločasu patřil domácím, kteří hrozili zejména po standradních situacích, po jedné z nich, rohu, měli také největší šancí, jenže náš brankář skvělým zákrokem vytáhl míč ze šibenice do bezpečí.

Domácí mužstvo vstoupilo do druhého poločasu se snahou o vyrovnání, jenže stále se na jejich kopačky lepila nervozita. Po jejich chybách jsme proto přecházeli do rychlých protiútoků, jenže ta koncovka! Do největší šance se dostal zejména J. Pavlík, kterého přihrávkou za obranu našel P. Pazderka (ofsajd?), Honza postupoval sám na brankáře, jenže jeho oblouček šel mimo branku.

Ševci stále více tlačili, kopali v té době řadu standardek, jenže také bez zakončení. Vše podstatné v druhém poločase se událo v desetiminutovce mezi asi 60. a 70. minutou. Nejrpve likvidačním faulem vyřadil ze hry našeho stopera v záskoku M. Stupala hráč domácích Šírl, za což nedostal ani žlutou kartu. Poté atmosféře podlehl rozhodčí, když k údivu všech nařídil penaltu za údajnou ruku padajícího J. Oktávce, kterého ale ve vápně k zemi poslal remplující domácí hráč. Naštěstí se pravda ukázala, hráč domácích Zeman trefil jen tyč a od ní šel míč do zámezí. Další velká šance Ševců přišla vzápětí, když se po narážečce dostál do šestnáctky hráč Patetl, který se snažil přehodit vyběhnuvšího J. Vitáska, jenže míč trefil jen břevno.

Když už se zdálo, že tlak domácích ustojíme, přišel faul L. Černého asi 35 metrů od branky. Domácí hráči se dohadovali, kdo má kopat, nakonec si míč vzal hráč Fiala, centrem našel hlavu spoluhráče Šírla, ten vrátil do vápna na volného K. Radu a bylo srovnáno. Závěrečný tlak domácích nepřišel, naopak byli jsme to my, kdo mohl strhnout vítězství na svou stranu. Jenže řadu nebezpečných rychlých útoků jsme nedokázali dotáhnotu do koncovky. Snad největší příležitost zmařil včasným vyběhnutím domácí brankář, který vystihl centr šajtlí J. Mika na úplně volného P. Sochora. A tak se obě mužstva po výborném výkonu rozešla smírně 1 - 1. 

Branka: 29. J. Pavlík

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka, M. Stupal, (61. J. Mik), P. Kardinál, L. Černý - M. Klement, P. Sabon, P. Pazderka, J. Oktávec - J. Pavlík (76. P. Plíva), P. Sochor (90. F. Šusta)

Zpět