TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Rozpaky i pozitiva

03.10.2010 22:25

Výkon našeho áčka byl v utkání se sousedem v tabulce - Kamýkem - rozpačitý. Zejména v prvním poločase hráči byli nepřesní, většina přihrávek končila na kopačkách soupeře nebo v zámezí. Nad příčinami jsme se zamýšleli s trenérem mužstva Z. Makovičkou.

"Na hráčích jsem celý týden viděl velkou odhodlanost, ani jsem je nemusel motivovat," říká. "Jenže zřejmě to ohodlání bylo až příliš velké, možná svazovalo některým hráčům nohy. Přiznám se, že mě zarážel enormně vysoký počet zkažených míčů, včetně těch nejlehčích, zejména v prvním poločase a na začátku druhého dějství. Přitom na trénincích je patrný pokrok, jaký hráči dělají. Je evidentní, že se musíme naučit hrát ve vyšších patrech tabulky. Kluci sledují postavení našeho mužstva, kombinují, co se stane, když vyhrajeme, když ztratíme body a podobně. To dříve nebylo, v mužstvu naopak byla někdy až příliš velká skepse bez toho, že by pro výsledek mnozí chtěli cokoliv udělat. Svou roli zřejmě sehrálo i to, že na hřišti chyběl Petr Burian, který naše mužstvo perfektně diriguje."

V závěru už naše mužstvo hrálo mnohem lépe, vypracovalo si několik slibných příležitostí, jenže je neproměnilo. "Do šedesáté minuty jsem si říkal, že bod bude dobrý. Po neproměnění největší šance hostů, vlastně po ojedninělé chybě naší obrany, která jako jediná řada pracovala až na tuto výjimku na jedničku, jsme dominovali, proto jsem s konečným stavem zklamán. Závěrečný tlak jsme měli využít! Nepamatuji se přitom, že by hráči minuli tolikrát míč, na vrub terénu to přitom rozhodně svalovat nemohli. Určitě pozitivní je, že i když se nedařilo, tak jsme se ke konci zvedli. To je velký klad tohoto utkání. Hráči se zkrátka přesvědčili, že trénovat se vyplatí, že dobrá fyzička je základ!"

Béčko na rozdíl od prvního mužstva své snažení dovedlo do úspěšného konce. "Určitě mu pomohlo zařazení T. Černého do sestavy. Bylo se chvílemi radost dívat na to, co dokázal s míčem, jak obcházel soupeře, škoda, že gólů nebylo víc. Pozitivní je i touha mužstva po vítězství. Mě se osobně líbily také výkony dvou mladíků v mužstvu - O. Měchury a M. Jiráně. Někdy sice řešili situace trochu zbrkle, na druhou stranu ale měli řadu pěkných okamžiků, ať už v obranné či útočné fázi."

 

  

Zpět