TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Rozhodl druhý poločas

08.11.2010 09:13

Jestliže zejména v úvodu prvního poločasu naše mužstvo na poměrně těžkém terénu nepředvádělo v neděli v Dublovicích v utkání s tamní rezervou žádný oslnivý výkon, v druhém dějství však už bylo lepším týmem a zaslouženě vyhrálo 2-0. Vrátili jsme se tak po sobotních utkáních opět na druhou příčku.

Už třetí zápas v řadě jsme nastoupili v nezměněné sestavě, na hře našeho mužstva to však zejména v první půlhodině nebylo příliš znát. Hráči se na těžkém, rozbahnělém hřišti těžce pohybovali, vázla kombinace, řada přihrávek nacházele spíše kopačky, ale hlavně hlavy protihráčů než vlastních spoluhráčů. Domácí tým se spoléhal zejména na rychlé protiútoky vzhledem k tomu, že měl v útoku dva šikovné, rychlé mladé hráče, naštěstí kromě jedné siuace, kdy střela dublovického útočníka jen těsně minula branku, však také nic nepředvedl.

Nám paradoxně pomohlo zranění P. Kardinála a jeho vystřídání P. Sochorem. Ten, po přeskupení hráčů, rozhýbal především náš útok, hned se to projevilo ve větší aktivitě hostů a začaly se rodit i šance. Do největší se přitom dostal J. Pavlík, který se octl na penaltě úplně sám, udělal dva tři kroky, jenže jeho střelu brankář se štěstím vyrazil nad branku.

V druhém poločase jsme navázali na konec prvního, domácí tým jsme zamkli na dlouhé minuty do jeho vápna a tento tlak dublovická obrana už nevydržela. Nejprve dostal na hranici vápna přihrávku P. Sochor, domácímu obránci udělal kličku a jeho střela zapadla k levé tyčce domácí svatyně. Po chvíli jsme asi z 35 metrů kopali trestný kop, k jeho zahrání se postavil P. Burian a jeho dlouhý míč našel v šestnáctce hlavu M. Klementa, který znovu utěšenou střelou vymetl levý dolní roh domácí branky. Dublovice se poté zhruba na deset minut nadechly k náporu, jednou musel tvrdou střelu vyrazit J. Vitásek, druhá šla jen těsně mimo, jenže pak jejich hráčům došly síly a konec jsme už dohráli v klidu.

Branky: 59.  P. Sochor, 68. M. Klement

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka,  P. Burian, P. Kardinál (33. P. Sochor), L. Černý - M. Klement, P. Sabon, P. Pazderka (69. M. Stupal), J. Oktávec, P. Plíva (76. M. Jiráň) - J. Pavlík

 

Zpět