TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Remíza byla blízko

02.10.2011 22:59

Po bezkrevném výkonu v prvním poločasu v utkání s Dalekými Dušníky jsme se v druhém dějství zlepšili, dlouho jsme dokonce sahali po remíze. Rozhodnutí o naší těsné porážce padlo asi tři minuty před koncem, když jsme dostali druhý gól, na který jsme už nestačili odpovědět.

S některými změnami v sestavě jsme začali utkání pasivně, hráči domácího týmu se mnohem lépe pohybovali a vytvářeli si tlak, kterému jsme horko těžko odolávali. Naštěstí byl v brance J. Vitásek, který domácí střelce svými zákroky doslova přiváděl do zoufalství. A když ho překonali, zachránila ho v jednom případě tyčka naší branky.

V prvním poločase většina našich akcí skončila dřív než začala. To proto, že většině hráčů dělalo problém si přihrát třeba i na tři metry. Navíc jsme hráli hodně pasivně, chyběl pohyb, hráči se nenabízeli a s nakopnutými míči si domácí urostlí stopeři věděli rady. Hrozili jsme jen ze standardních situací, bohužel střely O. Fafejty šly hodně vedle. Největší šanci jsme nevyužili po trestném kopu M. Klementa, který našel hlavu P. Buriana, jenž přihrál volnému O. Nemétovi, kterého bohužel domácí brankář vychytal. Holi se snažil ještě míč dorazit za brankovou čáru, jenže bez úspěchu, když ho zablokoval na hranici pravidel domácí obránce.

Vše podstatné se odehrálo v druhém poločase. V úvodu jsme dál pokračovali v neuvěřitelných chybách v rozehrávce, což samozřejmě domácímu týmu nahrávalo. Ten toho využil a šel po samostatném úniku do vedení. Tato situace jakoby vlila živou vodu do našich hráčů a začali jsme domácím zle zatápět. Až přišla asi 65. minuta, výkop J. Vitáska, který našel M. Stupala, ten se uvolnil, vnikl do vápna a levačkou vyrovnal. Domácí tým měl pak sice stále více ze hry, my jsme ale hrozili z pritiútoků, dali jsme dokonce gól, který ale nebyl zřejmě správně uznán pro ofsajd. Když už se zdálo, že si z horké půdy Dalekých Dušník odvezeme bod, přišla v 87. minutě nenápadná akce domácích, přihrávka mezi naše obránce, kam si zaběhl střídající hráč, který mírnou tečí změnil směr letu míče a ten zapadl k přední tyči naší branky. Vytvořili jsme si pak sice drtivý tlak, kopali jsme několik rohů a trestných kopů, jenže bez úspěchu, i když zejména při hlavičce M. Stupala jsme byli hodně blízko vyrovnání, jenže jeho střela šla jen těsně nad domácí branku.

Branka: 65. M. Stupal

Sestava: J. Vitásek - M. Klement, P. Burian, P. Kardinál, L. Černý - J. Oktávec (46, P. Plíva), O. Fafejta, P. Sabon, O. Nemét - M. Stupal, J. Pavlík (76. R. Sojka) 

Zpět