TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

První krok

28.03.2011 20:43

Obě naše mužstva zahájila jaro úspěšně. Vítězství áčka v derby nad Mokrovraty upevnilo jeho pozici v tabulce. Potěšil i výkon béčka, zejména v druhém poločase, takže ani ono neztrácí na své bezprostřední soupeře.

Jak hodnotí výkon svého mužstva v prvním jarním kole trenér našeho mužstva Zdeněk Makovička? "Určitě spokojenost, především s výsledkem a také předvedenou hrou. V derby jsme byli jednoznačně lepším mužstvem. Z tohoto pohledu byla prohra 1-0 pro Mokrovraty milosrdná. To naznačuje moji jedinou připomínku, a to je neproměňování šancí. Myslím, že jsme v této činnosti tentokrát selhali. Svým způsobem je to pochopitelné. Hráči si uvědomovali důležitost tohoto utkání, při ztrátě bodů by se totiž bodový rozdíl mezi námi a Novým Knínem prohloubil, což by na začátku jara bylo velmi nepříjemné, soutěž by tak asi ztratila na atraktivitě. Na některých tato odpovědnost byla znát a možná jim svazovala i nohy. Vyhráli jsme však, a to je důležité, náš odstup je tak stále stejný."

Mokrovraty na nás vyrukovaly jejich typickou hrou. Zcela vypustily mezihru a míče se snažily nakopávat na své útočníky, kteří měli využít své přednosti, kterou je slušné zrychlení. "Byli jsme na to připraveni, celý tým vše, na čem jsme se dohodli co se týká obranných úkolů, splnil na jedničku," dodává Z. Makovička. "Záložníci včas atakovali rozehrávající hráče soupeře, takže centry byly často nepřesné. Navíc oba hroty, vedle M. Listíka mě trochu překvapilo zařazení hráče M. Prokopa na tento post, byly perfektně kryty, takže náš brankář byl vlastně takřka bez práce. Mám pocit, že na něho nešla ani jedna přímá střela. Eliminovali jsme i další poměrně silnou zbraň Mokrovrat, standardní situace. Nebyla proto náhoda, že po jedné z nich, rohu, jsme po rychlém protiútoku vstřelili rozhodující gól!"

Koncovka, to bylo téma, o kterém se po utkání snad nejvíce mluvilo. "Je faktem, že ve třicáté minutě jsme mohli vést už tři, možná čtyři nula," vrací se k tomu trenér. "Mužstvo by pak mohlo dohrát v klidu. Nesmíme ale zapomínat, že v bráně Mokrovrat stál velezkušený brankář P. Prokop. To, jak vychytal Honzu Pavlíka, když včasným výběhem mu zmenšil střelecký úhel, to se v této soutěži jen tak nevidí. Vím, naši střelci mu úlohu usnadnili tím, že jejich střely šly většinou doprostřed brány, ale právě mokrovatský brankář byl tím hráčem, který dlouho držel našeho soupeře nad vodou!"

 

Zpět