TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

První výhra doma

22.10.2011 22:35

Po velmi dobrém výkonu jsme konečně vyhráli i doma a porazili jsme bezprostředního soupeře v tabulce, mužstvo Kovohutí Příbram. A to nám chybělo hned pět hráčů základní sestavy!

Do utkání jsme vstoupili aktivně a na dlouhé minuty jsme soupeři míč vůbec nepůjčili. Jenže hra se odehrávala hlavně uprostřed hřiště, před branku soupeře se ne a ne dostat. A tak svou roli sehrála náhoda. Po pravém křídle utekl O. Měchura, odcentroval a míč zapadl do vzdálenějšího horního rohu branky hostů. To se psala asi 11. minuta utkání. Dál jsme pokračovali v líbivé hře, jenže před brankou Kovohutí jsme moc nebezpeční nebyli.

Asi po dvaceti minutách se hosté zvedli, začali se lépe pohybovat, problémy nám dělaly především naběhy z jejich zálohy, jenže koncovka Příbramáku byla dost chabá. Pomohlo nám i štěstí, když míč směřující do prázdné branky odvrátil R. Sojka. K rozhodujícímu náskoku zavelel P. Sabon, když z trestného kopu zatočil střelu přes zeď do pravého dolního roku soupeřovy branky. Za chvíli utekl na levém křídle J. Pavlík, obešel obránce Kovohutí, M. Jiráňovi předložil skvělý balón, který už nebylo těžké dopravit do branky.

Hosté vstoupili do druhého poločasu mnohem aktivněji, jenže dlouho bez úspěchu. My jsme bohužel nenavázali na výkon z prvního dějství a tak úroveň utkání v té době dost poklesla. Většinu brejků jsme přitom nevyužili. Soupeř po jednom z nebezpečnějších ataků skóroval. Ani to nás nevyburcovalo k vyšším obrátkám, naštěstí Kovohutě už další střelecký zápis nezazmenaly. Nám nakonec pomahla hrubice hostujícího brankáře, který lehkovážně při rozehrávce namazal J. Pavlíkovi, který zakončoval do prázdné branky. Konec utkání už byl opět zcela v naší režii, na soupeřovu branku se valil jeden útok za druhým, až se trefil novic v našem dresu J. Velík po centru P. Plívy. A to jsme ještě P. Burianem trefili břevno, svou šanci nedali ani Z. Matějka, P. Pazderka, P. Plíva i J. Pavlík.

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka,P.  Burian, P. Sabon, L. Černý - O. Měchura (65. J. Velík), R. Fafejta, M. Klement, P. Plíva - J. Pavlík (81. Z. Matějka), M. Jiráň (73. P. Pazderka).

Branky: 11. O. Měchura, 32. P. Sabon, 40. M. Jiráň, 73. J. Pavlík, 81. J. Velík 

 

Zpět