TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Prostřední Lhota - Malá Hraštice 2 : 1 (2 : 0)

30.06.2010 19:36

Našemu dalšímu soupeři – mužstvu Prostřední Lhoty stačily pouhé dvě minuty k tomu, aby rozhodlo o tom, že tři body zůstanou doma. Přitom náš tým bylo prakticky po celou dobu utkání jednoznačně lepším týmem, jenže ta koncovka! Naši hráči zahodili neuvěřitelný počet šancí a tak opět jeli domů s prázdnou.

Hosté domácí tým překvapili drtivým náporem hned od začátku utkání a už ve druhé minutě netrefil ve vyložené šanci V. Batulka a tím nastartoval doslova festival zmařených příležitostí. Po chvíli opět Víťa a po něm dvakrát T. Krotil váhali se střelou tak dlouho, až domácí obránci míč stačili uklidit do bezpečí. Neujala se i pěkná střela M. Poláčka z trestného kopu, které nechyběla tvrdost, ale přesnost, šla totiž doprostřed brány, takže domácí gólman stačil míč vyrazit nad břevno. Do největší šance se v té době dostal J. Pavlík po pěkné kombinaci našeho mužstva na pravé straně. Na jejím konci se uvolnil P. Kardinál, který nádherně odcentroval, jenže náš nejlepší střelec zcela sám na malém vápně hlavičkoval vedle branky.

A pak přišly rozhodující dvě minuty utkání. Domácí tým, který do té doby vůbec nic nepředvedl, zahrával rohový kop. Naši hráči jim zbaštili nacvičený signál a bylo to rázem 1-0. A když uplynuly asi dvě minuty, Lhotští rozehrávali opět standardní situaci, tentokrát trestný kop z půlky, míč trefil domácího útočníka, a bylo to 2-0! Zbytek poločasu pokračoval v dosavadních kolejích – my jsme útočili, zahazovali jednu příležitost za druhou, na hlavě měl snížení skóre dvakrát především J. Sauer, jenže opět netrefil branku. Další tutovou šanci zahodil P. Kardinál, když se uvolnil v šestnáctce a jeho tvrdou střelu zastavilo břevno domácí branky.

Druhý poločas měl ještě jednoznačnější průběh než první už proto, že domácím rychle ubývaly síly. Jenže jsme toho dlouho nedovedli využít. Až teprve po svíci M. Klementa se nedohodl domácí brankář s obránci, nechali míč odskočit, takže mezi ně vběhl J. Pavlík a pohodlně skóroval. Do konce utkání jsme domácí přitiskli na jejich polovinu, jenže neurodilo se ani po krásné střele M. Klementa z voleje, ani po jeho dvou hlavičkách po centrech z rohu, když zcela sám trefoval místo branky boční síť. Domácí za celý druhý poločas vystřelili na naší branku jen jednou,a to v druhé minutě nastavení, když po nenápadné akci trefili jen břevno naší svatyně.

Sestava: Z. Dudič – O. Měchura, R. Sojka, J. Sauer, M. Poláček - Vl. Kardinál (68. V. Obrmajer), M. Klement, P. Kardinál, V Batulka (85. L. Šusta) -  T. Krotil (71. D.Grafnetr), J- Pavlík

Branka: 65. J Pavlík

 

Z. Makovička: Co se týká fotbalovosti a nasazení, nemohu našemu mužstvu, které opět nastoupilo ve slátané sestavě, nic vytknout. Jenže bohužel nemáme typického koncového hráče a těm, kteří na podzim rozhodovali o utkáních, tzn. hlavně M. Klementovi a J. Pavlíkovi, to tam nepadá. Stejně jako ostatní se do šancí dostávají, ale kdybychom trefili alespoň branku! Jsem ale přesvědčený, že když budeme i nadále hrát tak, jako ve Lhotě, musíme se prosadit. Chce to hlavně trpělivost. A také ukázněnost na trénincích. Na nich právě střelbu trénujeme prakticky stále, jenže místo soustředění se mnozí rozptylují a podle toho trénink vypadá. Kdyby byla ve Lhotě lepší koncovka, byl náš výkon nejméně na osmičku, takhle to je maximálně na šestku.

Zpět