TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Prostřední Lhota - Malá Hraštice 2 : 1

08.07.2010 14:27

(12. kolo) Už třetí utkání v řadě na půdě Prostřední Lhoty se odehrálo takřka podle stejných not. Po velmi dobrém prvním poločasu, kdy jsme šli do vedení, jsme ve druhém poločase utkání ztratili po rychlých brejcích soupeře. A tak místo bodového zisku jsme po prohře 1-2 odjeli opět s prázdnou. Přitom jsme k němu opět měli velmi blízko. Úvod utkání začalo naše mužstvo velmi dobře, hráči se dobrým pohybem nabízeli, navíc jsme využívali křídelních prostorů, takže jsme snadno dostali domácí mužstvo pod tlak.

Vypracovali jsme si i několik slibných příležitostí, nejblíže ke vstřelení gólu měl zejména J. Listík, který ale sám před brankářem tak dlouho otálel se střelou, až mu míč zablokoval obránce. Domácí z ojedinělého protiútoku sice dopravili míč do naší sítě, lhotecký pomezní však signalizoval a hlavní branku neuznal pro ofsajd. Brzo po této situaci jsme šli jako v předchozích letech do vedení. Míč po pravé straně zatáhl M. Klement, na jeho polostřelu, polocentr naběhl M. Klouček a ten na dvakrát překonal domácího brankáře. Byl to jeho první gól v našem dresu. To se psala asi 14. minuta utkání.

Po této situaci jsme nepochopitelně přestali hrát, hráči byli najednou pasivní, bez pohybu, jakoby nechtěli vyhrát. Domácí tým toho využil, zatlačil nás do defenzívy, díky zbrklosti a také trocha štěstí, v této fázi zápasu nás od gólu dvakrát zachránila konstrukce branky, svého velkého tlaku nevyužil. Zhruba od třicáté minuty jsme opět zapnuli na vyšší obrátky, jenže z několika nebezpečných útoků jsme nevytěžili nic.

V druhé poločase se domácí snažili o vyrovnání, dlouho jsme však odolávali. Když už se zdálo, že jsme z nejhoršího venku a opět jsme začali hru vyrovnávat, v té době měl velkou příležitost M. Klement, místo průniku do šestnáctky a zakončení však přihrával na obsazeného R. Fafejtu, domácí tým udeřil. Asi v 65. minutě po rychlém protiútoku po naší levé straně se uvolnil domácí hráč, dostal se ale ze střeleckého úhlu, brankář však proti němu netakticky vyběhl, k míči přišel pozdě, následovala klička a přihrávka na útočníka, který nikým neatakován vstřelil do prázdné branky vyrovnávací gól.

Závěr utkání jsme opět nezvládli. Co nám bylo platné, že jsme se opět snažili o aktivní hru, když jsme schopni z několika nadějných akcí vytěžit jen jedno nastřelené břevno R. Fafejtou. A tak přišel trest. Opět jsme zapomněli na zadní vrátka, domácí nakopli míč za naší obranu, J. Sauer prohrál běžecký souboj se lhoteckým útočníkem, navíc se srazil s vyběhnuvším Z. Dudičem, takže na soupeřova hráče zívala prázdná branka. Domácí nám pak předvedli, jak se brání jednogólový náskok, nic nekomplikovali, nakopávali míč co nejdál od branky, takže se v pohodě ubránili.

Zpět