TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Prostřední Lhota - Malá Hraštice 1 : 2 (1 : 1)

24.06.2010 11:37

 

(5. kolo)

Teprve čtvrté kole přineslo naše vítězství. A bylo to vítězství velmi důležité, odpoutali jsme se od samého dna tabulky. Na půdě Prostřední Lhoty, která letos hraje ve velmi dobré formě, jsme vyhráli 1-2. Konečně se nám tak podařilo prolomit smůlu, kterou jsme tam měli v posledních sezónách, když jsme po dobré hře odešli vždy poraženi o gól. O naší výhře přitom rozhodly dva trestné kopy, které proměnil O. Fafejta.

Úvod utkání patřil domácímu mužstvu, který měl častěji míč na svých kopačkách. My jsme sice vyráželi do protiútoků, nadějnou příležitost zmařil hned na začátku například P. Sabon, ale naši hráči, zejména ve středu zálohy, se zapomínali vracet, takže jsme několikrát pustili domácí do rychlého brejku. Asi po čtvrthodině právě po našem útoku se tým Lhoty dostal do přečíslení a domácí hráč pěknou střelou asi 25 metrů nedal našemu brankáři šanci.

Tato situace jakoby hosty polila živou vodou, zlepšili jsme pohyb na hřišti, hráči se nabízeli a výsledkem byl tlak, který přinesl nejen vyrovnání, ale i řadu dalších situací, které zaváněly gólem. Náš tlak odstartoval O. Fafejta, který poměnil hned první trestný kop. Z dobrých třiceti metrů vypálil míč šajtlí vedle zdi a míč nejistému brankáři prolítl pod tělem do branky. Po chvíli znovu Ondra zhruba ze stejné vzdálenosti volil střelu do šibenice, lhotecký brankář tentokrát tvrdou střelu kryl. Do poločasu jsme měli ještě dvě vyložené šance, nejprve T. Krotil po pěkné kombinaci sám před brankářem jen nastřelil jeho tělo a poté M. Klement opět těsně před bránou špatně trefil míč, který skončil vedle domácí svatyně.

Úvod do druhého poločasu se nám nepovedl, hráči si opět vybrali svoji už tradiční laxní desetiminutovku, domácí toho ale nedokázali využít. Postupně jsme se dostali do zápasu, začali hrozit rychlými protiútoky, jenže bez úspěchu. Utkání spělo k remízovému rozuzlení, až přišla poslední minuta. Těsně před vápnem se uvolnil další nováček v našem dresu  - M. Stupal, obránce ho srazil a rozhodčí nařídil trestný kop. O. Fafejta tvrdou střelou rozhodl o naší výhře.

Sestava: Z. Dudič – D. Grafnetr, R. Sojka, O. Fafejta, M. Poláček – F. Šusta, P. Sabon, M. Klement (76. J. Listík), T. Krotil (61. O. Měchura) - M. Stupal, Vl. Kardinál (46. J. Oktávec)

Branky: 21., 90. O. Fafejta

Z. Makovička: Tentokrát musím naše mužstvo pochválit. Myslím si, že si výhru zasloužilo, protože bylo nebezpečnějším mužstvem. Úvody obou poločasů se nám sice moc nepovedly, ale potom jsme hráli pěkný fotbal. Druhá půlka prvního poločasu přitom byla naším nejlepším letošním výkonem. Líbil se mi týmový duch mužstva, který jsem zatím letos marně hledal. Fotbal hraje jedenáct lidí plus lavička. Bylo pozitivní, že jsme ji tentokrát měli silnou. Proto jsem v půli neváhal, když bylo třeba posílit střed zálohy o hráče, který víc brání, a sáhl jsme k tomuto kroku. To nebylo nic proti Vlastovi. Hráči si musí na tyto situace zvyknout, to je zcela normální, že jsou střídáni z taktických důvodů a třeba ne pro slabý výkon či zranění. Pozitivně vidím i přínos nového hráče M. Stupala. Přiznám se, že si nepamatuji, že by nějaký náš útočník měl tolik dlouhých míčů, jako tentokrát Mirek. Samozřejmě musí zapracovat na fyzičce i rychlosti. Podle toho, jak ale přistupuje k tréninku, nemám obavy, že by to nezvládl a ještě se nezlepšil.

Zpět