TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Prohra na úvod

13.01.2013 21:01

Zcela protichůdný byl průběh obou poločasů prvního vystoupení hraštického mužstva na zimním turnaji ve Střešovicích. Po skvělém prvním následoval propad ve druhém, takže výsledek s týmem V. Černoce hrajícího 1.B třídu Ústeckého kraje nakonec byl 1-3.

Úvod utkání se Středočechům povedl náramně. Po hrubé chybě soupeřovy obrany vystihl přihrávku O. Fafejta, uvolnil M. Durdila, který bezpečně proměnil. Na branku černockého brankáře se dál valil jeden útok za druhým, jenže příležitosti hraštičtí hráči trestuhodně zahazovali. Platí to zejména o šancích O. Fafejty, P. Sabona i J. Pavlíka. Soupeř z ojedinělého útoku trefil jen tyčku, jinak nebezpečný nebyl. A když rozhodčí v poslední minutě první půle neposoudil stažení J. Pavlika v šestnáctce jako nedovolené, odešli hráči do kabin s ohledem na průběh utkání s hubeným jednobrankovým vedením M. Hraštice.

V. Černoc v úvodu druhého dějství změnila taktiku, zjednodušila hru, obrana čekala na soupeřovu chybu, její hráči po získání míče posílali na hbité útočníky přesné centry. Naštěstí J. Vitásek měl svůj den, v první čtvrthodině zabránil hned několika samostatným nájezdům. Hraštické mužstvo na tuto taktiku ale nezareagovalo, místo zabezpečené obrany se hráči tlačili do útoku, nevraceli se, navíc opustili kolektivní výkon a často chybovali, což bylo vodou na mlýn severočeského týmu. Rozhodnout mohl ještě nejlepší hraštický střelec podzimu - J. Pavlík, který po snad jediné povedené akci druhého poločasu svou příležitost zhruba v 70. minutě nedal. A tak V. Černoc začala trestat a zápas otočila během necelých deseti minut. Na alespoň zkorigování skóre se už hraštickým hráčům v závěru nedostávalo sil.

Branka: 5. min Durdil

Sestava: J. Vitásek – Šusta (46. Sojka), Burian (60. O. Fafejta), Klement, Jiráň – O. Měchura (30. L. Černý, 70. Měchura), Sabon, Durdil, Liška (46. Plíva) – Pavlík, O. Fafejta (46. Blatnický)

 

 

Zpět