TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Prohra na sněhu

18.02.2013 07:36

 

Dalším naším soupeřem střešovického turnaje byl tým Krňan hrající okresní přebor Prahy-západ. Obě mužstva se před zahájením dohadovala, zda vůbec má smysl hrát, protože více než 75 % povrchu tvořil rozježděný sníh od auta shrnující plochu. Nakonec usoudila, že terén je způsobilý, z obavy z vytvoření nějaké chyby, začaly ale oba mančafty  opatrně, jednoduše a nekomplikovaně. I když chtěly hrát kombinačně a občas se o to i snažily, bohužel terén takový smysl pro hru neměl. 

Po jednom nákopu na naši polovinu míč špatně odskočil, zamotal se našim obráncům mezi nohama, nešťastně se odrazil k útočníkovi soupeře, který nedal tváří v tvář gólmanovi šanci. To se psala asi desátá minuta. Poté jsme iniciativu převzali my, vytvořili si tlak a začalo přibývat šancí. Snad největší měl na noze P. Pazderka, když krásnou střelou asi z 25. metrů trefil levou spojnici branky. Potom měli ještě šance F. Šusta a P. Sabon, když tvrdými střelami z hranice vápna ohrozili gólmana, ale ten vždy pohotově zasáhl a vyrazil míč do bezpečí. I Krňanští měli příležitosti, ale většinou to byl jen závar u vápna, a když už se dostali ke střele, brankář si s ní poradil. To už se blížil konec prvního poločasu, když náš gólman místo přihrávky z hranice velkého vápny do pravého kraje nechtěně přihrál na kopačku soupeřova útočníka a ten dobře umístěnou technickou střelou k pravé tyči dal druhý gól a tím završil účet prvního poločasu.

Druhý poločas se již trochu lépe kombinovalo, jelikož kvalita terénu se zlepšila. Stále se ale nepřesnosti střídaly na obou stranách, bez jakékoliv větší šance. Když už někdo chtěl ohrozit branku, tak spíše jen střelami z velkého vápna, se kterými si oba brankáři s přehledem poradili. Snad největší příležitost druhého poločasu měl na noze P. Plíva, který vystihl rozehrávku stoperů a z jedné se snažil umístit míč do odkryté branky. Brankář stál sice na penaltě, ale prudkou střelu z levého rohu velkého vápna směřující do středu brány jen se štěstím na poslední chvíli konečky prstů vyrazil mimo bránu. Více už se na hřišti neudálo a tak zápas skončil prohrou našeho mužstva 2:0.

Sestava: Souček T. - Klement, Burian, Kardinál, Jiráň - Oktvávec, Pazderka, Sabon, Plíva - Šusta, Fafejta R.

Zpět