TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Příprava v plném proudu

03.08.2010 08:37

Naše mužstvo má za sebou první týden přípravy. "A byl to pěkně náročný týden! Dvakrát jsme na kolech ujeli v Brdech vždy okolo 30 km, absolvovali jsme čtyři tréninky na hřišti a čtyři přípravná utkání," říká trenér prvního mužstva Z. Makovička. "Jsem rád, že se do přípravy zapojila většina hráčů z prvního mužstva. Byli fotbalisté, jako např. R. Sojka nebo M. Klement, kteří za osm dní absolvovali dokonce devět tréninkových jednotek včetně tří přípravných utkání! Ale ani ostatní nezaháleli, takže se nedivím, že toho měli někteří už o tomto víkendu dost."

Dalším pozitivem je, že se do přípravy zapojili noví hráči, respektive navrátilci do našeho dresu. "Velmi dobře se jeví především Pavel Sochor, který poctivě chodil na odpolední tréninky a v utkáních prokázal dobré schopnosti především ve hře dopředu, horší je to už při plnění defenzívních úkolů. Znovu začal trénovat také Honza Sauer, což je důležité především pro naši defenzívu. V Kytíně se dále představil Petr Burian. Už jsem ho viděl, když hrál v červnu za béčko proti rezervě Nové Vsi, musím říct, že se mi v obou utkáních moc líbil. Ve středu ho chceme vyzkoušet proti silnějšímu soupeři - béčku Nového Knína. Konečně nováčkem v našem dresu je i Martin Jiráň, který přichází z dorostu Junioru Praha. Jde o leváka, kterých nikdy není dost."

A jaká vidí trenér negativa? "Byl bych rád, kdyby se do tréninků zapojilo více hráčů, kteří budou zpočátku hrát za béčko. Někteří přišli jen na jeden, dva tréninky, některé jsme neviděli vůbec. Bohužel pár hráčů také vynechalo z důvodů zranění či nemoci (Pazderka, Grafnetr), někteří kvůli dovoleným (například bratři Kardinálové, Krotil), věřím proto, že jak se budou blížit mistrovská utkání, tak se docházka na tréninky bude zlepšovat. Už proto, že chceme nacvičit některé signály a herní prvky, a to bez účasti na trénincích nejde. Někteří hráči také musí zapracovat na fyzičce. Jestli si někdo myslí, že stačí chodit jen na utkání, tak je na hlubokém omylu. Vím, fotbalisti příliš běhání v lásce nemají, proto se snažím zařazovat do přípravy hry s míčem, aby to bylo pro ně přijatelnější. Takže dlouhých výběhů se nikdo nemusí obávat."

Nyní tréninků ubylo, hráče ale ještě čeká pěkná porce přípravných utkání. "Jak jsem už řekl, v trénincích se zaměříme především na herní prvky, které bychom potom chtěli zkoušet v přípravných utkáních. Do zápasu s Novým Knínem jsem nominoval především ty, kteří budou hrát spíše za áčko, až na omluvené P. Plívu, J. Pavlíka a po zranění začínajícího P. Pazderku. Zhruba stejná sestava bude také hrát na turnaji v Mokrovratech v prvním utkání s rezervou Milína. V utkání s Obořištěm chceme dát příležitost hlavně hráčům béčka. Proti domácímu mužstvu potom nasadíme kombinovaný tým. Do Staré Hutě k odvetě s tamním béčkem pošleme příští úterý opět spíše rezervu doplněnou o rozehrávající se hráče. První mužstvo se bude připravovat na pohárové utkání s rezervou Sedlčan, které se uskuteční v sobotu 14.8. od 17,00 na našem hřišti. Béčko odjede do Čisovic, kde se ve stejnou dobu utká s tamní rezervou. Také pro něho to bude generálka na mistrovskou soutěž."   

 

  

Zpět