TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Přes prohru spokojenost

31.01.2011 06:59

Kdo byl na dalším utkání našeho mužstva na zimním turnaji ve Střešovicích s lídrem skupiny, béčkem domácího mužstva, určitě nelitoval a ani poměrně značný mráz mu nevadil. Obě mužstva totiž předvedla velmi dobrý fotbal, který byl dlouho vyrovnaný, o konečném jasném vítězství našeho soupeře rozhodla až poslední desetiminutovka, kdy vstřelil dva slepené góly po našich hrubých chybách.

"Takový je už fotbal," řekl nám trenér mužstva Z. Makovička. "Zejména v prvním poločase jsme určitě byli domácím při nejmenším vyrovananým týmem, bohužel jsme své příležitosti nedali. O výsledku, při vědomí bezpochybné kvality soupeře, který má široký kádr a může svá mužstva dopľňovat podle potřeby, rozhodlo podle mě několik důležitých momentů. Především v prvním poločase jsme zle zahrávali jak rohové kopy, tak i některé trestné kopy ze stran. Na obranu mých hráčů musím uvést, že tentokrát to bylo těžké i proto, že sněhové bariéry byly blízko hřiště a hráči měli jen krátky rozběh. Co se týká trestných kopů, tak to bylo pro mě trošku zklamání, ze dvou nebo tří ze zajímavé vzdálenosti od branky jsme soupeřova brankáře prakticky neohrozili."

Nám se zdálo, že hráči také mnohem více využívali jen pravou stranu hřiště, levá jakoby vůbec neexistovala. "To bylo také dalším důvodem našeho neúspěchu," potvrzuje trenér. "Bohužel jsme tak přehušťovali část hřiště, zatímco druhou jsme prakticky vůbec nevyužívali, což bylo škoda. Hráči, praváci, se přirozeně tlačí doprava, umění změnit těžiště hry patří k základním atributům dobrého fotbalisty, a to tentokrát chybělo. Na tom musíme ještě zapracovat jak při taktické přípravě, tak i samotných trénincích."

V závěru se pak zdálo, že naši hráči odešli především fyzicky. "Nelze se tomu divit, proti nám stál velice vyspělý soupeř, který navíc střídal hokejově," pokračuje trenér. "Já osobně jsem toho odpůrcem, v soutěži to využít nemůžu, chci, aby hráči byli i v přípravě co nejvíce zataženi do hry. Tempo hry přitom bylo vysoké, takže samozřejmě síly nakonec chybět musely. Myslím si ale, že někteří hráči zbytečně hlavně v závěru, kdy právě síly chybí, chtěli vše vzít na sebe, volili individální přístup, což proti takovým hráčům, kteří proti nim tentokrát stáli, nemohlo vyjít. Rodily se pak chyby, které soupeř trestal. Je zřejmé, že naši hráči nejsou zatím schopni se na hru soustředit po celou dobu utkání. Bylo to patrné právě na konci při řadě nepřesností, které našeho soupeře doslova posadily do sedla! "

Jak se zdá, s postupem do finálové skupiny se můžeme rozloučit. "Teoretická šance ještě možná existuje," vyvrací Z. Makovička. "Nevím, co rozhoduje o konečném pořadí, ale pokud vzájemná utkání, tak šance ještě je. V případě, že Krňany porazí céčko Střešovic a my Čechii Smíchov, tak bychom měli jít dál my, protože obě mužstva by měla sedm bodů a vzájemný zápas jsme vyhráli.  Jenže na to se spoléhat nemůžeme, domácí mohou postavit koho chtějí a předpokládám, že to také udělají a do utkání půjdou opět někteří hráči z vyšších soutěží. Samozřejmě nepočítám s tím, že Přílepy porazí béčko domácích. My měnit nominaci nebudeme, věřím, že hráči nasazení do příštího utkání opět předvedou dobrý fotbal a vyhrajeme. Přiznám se, že mi ani nevadí, pokud bychom nepostoupili. Pro mě je důležité, že také v únoru se po tři víkendy utkáme se srovatelnými soupeři na kvalitním terénu. A to byl hlavní důvod, proč jsme do tohoto turnaje šli." 

 

Zpět