TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Před sezónou

16.08.2010 07:41

Tak už je to tady zase. Nový ročník naší soutěže se opět tuto sobotu rozběhne. A vykročení stojí za to! Začínáme derby s Mokrovraty a hned následuje další s Prostřední Lhotou. Kromě toho jsme poprvé v historii hraštického fotbalu přihlásili do nejnižší soutěže také rezervu. 

"Tato skutečnost bude klást mnohem větší nároky na organizaci," říká tréner prvního mužstva Z. Makovička. "Už proto, že nechceme vytvořit dvě samostatná mužstva. Důvod je jasný. Naším zájmem je, aby hráli především ti, kteří fotbalu chtějí dát co nejvíce. Na svaz přitom byla podána soupiska jedenácti hráčů tak, jak si to vyžadují svazové předpisy. Jak potvrdily přípravné zápasy, nikdo ale nemá do prvního mužstva dveře zavřené. Záleží na každém hráči, jak přistoupí nejen k utkání, ale také k tréninkům."

Celkem se do přípravy zapojilo více než třicet hráčů. "Vedle stálých hráčů to bylo také několik nováčků," pokračuje Z. Makovička. "Do obrany počítáme především s P. Burianem, který by měl být největší posilou. Velmi dobře se ukazoval také P. Sochor. Šanci určitě dostane rovněž J. Sauer, který znovu začal s tréninkem. Další hráči začnou spíše v béčku, ať už je to J. Mik, nebo mladící M. Jiráň či J. Zbožanský, jejichž působení musíme ještě v tomto týdnu dotáhnout do zdárného konce. Hlavně pro mladé je dobře, že v úvodu chtějí béčku pomoct i někteří zkušení hráči, jako například Z. Matějka, M. Kočí, A. Kryšpín a další."

A jaké má trenér představy o umístění našich mužstev? "Přípravná utkání i pohárové střetnutí se Sedlčany potvrdila, že máme tým, který musí myslet na vyšší příčky než tomu bylo v minulých letech. Osobně budu spokojený, když se budeme pohybovat v horní polovině tabulky, nejlépe kolem pátého místa. Hodně přitom napoví úvodní dvě kola. Budu přitom rád, když se budeme prezentovat rychlým kombinančím fotbalem tak, jako tomu bylo v utkáních s rezervou N. Knína či v pohárovém zápase. Cílem rezervy bude především vychovávat mladé hráče pro áčko. V přípravě jsme měli možnost konfrontace s některými mužstvy čtvrté třídy, naši kluci potvrdili, že by ani oni neměli hrát v soutěži druhé housle. Určitě úspěchem by byl střed tabulky."

Zpět