TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Pouze šedesát minut

16.01.2013 21:29

V předehrávce dalšího kola zimního turnaje ve Střešovicích se tým M. Hraštice utkal s domácími dorostenci, kteří hrají pražský přebor této kategorie. Vyrovnaný zápas vydržel znovu jen asi šedesát minut, poté se organizace hry hostů sesypala jako domeček z karet, takže si odvezli debakl 3-7!

Úvod utkání patřil domácím hráčům, kteří se lépe pohybovali, snadno přehrávali především statickou hostující zálohu, naštěstí v zakončení nebezpeční příliš nebyli. Když už se zdálo, že Středočeši hru vyrovnají, přišla další jejich chyba na pravé straně, centr křídelního hráče, L. Černý nechal soupeřova útočníka na něj pohodlně naskočit a ne příliš prudká hlavička proklouzla pod padajícím brankářem.

Hosté ovšem brzo vyrovnali. Po rohu hlavička navrátilce do hraštického dresu P. Buriana trefila jen tyč, po dalším útoku se už hosté radovali. J. Oktávec přešel přes tři hráče, míč prostrčil O. Fafejtovi a ten asi z deseti metrů nezadržitelně skóroval. Poté stejný hráč ještě z trestného kopu střelou do břevna setřásl sníh a pak hra jeho mužstva opět upadla do podprůměru. Selhávala zejména záloha, obraně nepomáhala, útok nepodporovala. Trest na sebe proto nenechal dlouho čekat. P. Sabon ve středu pole laxně rozehrál, dorostenci se dostali do přečíslení a M. Klement si srazil přihrávku domácích hráčů do vlastní sítě. Těsně před přestávkou však hostující mužstvo opět vyrovnalo, a to po centru P. Sabona a hlavičce J. Oktávce. 

Druhý poločas začali lépe Hraštičtí, po krásné individuální akci po pravé straně se M. Durdil protáhl k brankové čáře, přízemní přihrávkou našel B. Křivonosku, který zakončoval do zcela odkryté střešovické branky. Po chvíli ještě střílel neatakovaný O. Fafejta, jenže jeho rána těsně minula domácí svatyni. A pak se utkání začalo podobat jako vejce vejci sobotnímu zápasu s V. Černocí. Přetížená obrana, které nikdo nepomohl, začala kupit chybu na chybu a mladíci si z ní doslova udělali trhací kalendář. Vždyť za necelou půlhodinu vstřelili pět gólů, všechny po samostatných nájezdech!

Branky: 22. O. Fafejta, 42. Oktávec, 53. Křivonoska

Sestava: Dudič - Sojka (46. P. Kardinál), Burian, Klement, L. Černý - Šusta (30. Durdil), Pazderka (46. Jiráň), Sabon (70. Pazderka), Oktávec - Křivonoska (70. Šusta), O. Fafejta 

Zpět