TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Podzim je tady

20.08.2012 13:56

Není to tak dávno, co jsme tady hodnotili jarní sezónu a už vstupujeme do dalšího ročníku. O druhém roku se říká, že je pro loňského nováčka těžší. Vidí to tak i trenér našeho mužstva Z. Makovička, který začíná u mužstva už desátou sezónu?

Ani i ne, odpověděl. Myslím si, že zejména jarní část jsme zvládli především díky předváděné hře než díky nadšení. Otázkou ale bude, jak se hlavně na podzim vyrovnáme s poměrně těžkým losem a také se stále vysokým počtem zraněných hráčů. Začínat dvakrát venku, a to na půdě Jesenice a rezervy příbramského Spartaku není zrovna jednoduchá záležitost. Na druhou stranu svým hráčům věřím, o jejich kvalitě jsem přesvědčen, takže letošní podzim bude, jak doufám lepší, než tomu bylo vloni.

Zastavme se u zraněných hráčů. Jaká je současná situace?

Nijak růžová. Z jarních abstenterů můžeme počítát zatím jen s L. Černým, R. Sojkou a O. Fafejtou. Ten ale zatím absoloval pouze dva tréninky, přípravné utkání žádné, nevím tedy, v jaké kondici a herní pohodě je. Vrátit by se měl i P. Kardinál, ovšem začne po dohodě v béčku. Se zraněnými koleny stále laborují M. Stupal, M. Robovský a O. Měchura. Nově si zranil třísla náš nejlepší střelec J. Pavlík, který doufejme do měsíce bude fit. O zranění P. Zamrazila jsme už informovali.

Jaké jsou další změny v kádru?

Po několika letech jsme se dohodli s N. Knínem a hráči P. Pazderka, V. Pejla a F. Šusta, kteří u nás dosud jen hostovali, k nám přicházeje na přestup. Úplným nováčkem je potom M. Holobrada, který přišel ze stejného oddílu na roční hostování. Naopak odešli zpět na Novou Ves M. Durdil a O. Nemét. Do rezervy St. Hutě by měl přestoupit J. Sauer. Počítat ale nemůžeme ani s hráči béčka V. Kardinálem, Z. Matějkou a J. Velíkem, kteří nereagovali na naše výzvy a neposkytli potřebné údaje pro vyplnění přihlášky. Je jen na nich, pokud chtějí hrát, aby si celou záležitost nyní sami vyřídili. Nejsme žádný zaopatřovací ústav, jde o dospělé lidi a my už to za ně dělat nebudeme.

Co říkáš na novinky v registraci hráčů, víme, že se tím u nás řadu let zabýváš?

Je to katastrofa. Přesně se vyplňuje jeden s Murphyho zákonů, a sice, že každá změna je k horšímu! První várku přihlášek jsem na asociaci posílal koncem června, náš oddíl se na webu objevil až začátkem srpna, druhou várku koncem července, přihlášení hráči dostali číslo až 16. srpna. Bez něho ale nemohou přestoupit ani hrát. Navíc čtyři přihlášky nebyly přijaty, protože na nich údajně chybí razítko, což je nesmysl. Když chcete na Strahov zavolat, číslo je věčně obsazené, na mail neodpovídají, zkrátka bordel. Obě mužstva začínají tuto neděli ve stejnou dobu, musíme to tedy vyřešit do pátku, aby všichni mohli hrát. Dalším problémem je výklad okresního výboru, někdo říká, že se budou na podzim nedostatky tolerovat, že se bude moct hrát na rodné číslo, někteří rozhodčí zase požadují jen identifikační data. Je fakt, že tento systém je znám delší dobu, ale na jedné straně se spolehneš, že mateřský oddíl hráče zaregistruje, teprve při podání přestupních lístků zjistíš, že to není pravda. A kdo byl na Strahově na registraci ví, o čem mluvím. Není výjimkou, že tam stravíme i tři hodiny čekáním! V těchle vedrech se tam jít znovu nikomu nechce.

Vraťme se radši k původnímu tématu. Máš už jasno o sestavě?

Více méně ano. Podle sestavy v Bohutíně je zřejmé, že se do ní stále více prosazují mladí hráči, a to je dobře. V Jesenici proto nastoupíme až na jedno, možná dvě místa ve stejném složení jako v poháru. Problémem je, že ve stejnou dobu hraje i béčko. Proto tam pojedeme zřejmě jen ve dvanácti lidech, aby rezerva byla alespoň trochu konkurenceschopná. Hráčům, kterých se to týká, dám na vybranou, zda chtějí hrát nebo sedět na lavičce s tím, že odehrajou maximálně 30 minut. Do širšího kádru áčka přitom patří bez zraněných hráčů oba Černí, oba Fafejtové, Holobrada, Jiráň, Klement, Oktávec, Pazderka, Plíva, Sabon, Sojka, Šusta, Vitásek a pokud bude T. Hošek pokračovat v takovém přístupu jako dosud, šanci určitě dostane. Na druhé straně bude problém s kádrem béčka. Říkám upřimně, držíme ho hlavně proto, aby za dva tři roky v něm dostávali šanci někteří dnešní starší žáci, kterým bude šestnáct sedmnáct let. Bohužel přístup některých béčkařů je doslova tragický, dva měsíce je člověk ani nevidí a pak se dožadují, aby hráli. K tomuto chování jim nahrává poměrně velký počet zraněných, ale věřím, že se to změní a v nominaci převládne i to, jak ten který hráč přistupuje k tréninku.  

Významné změny jsou i v úseku mládeže...

Ano a jsme tomu rádi. Došlo k dohodě s oddílem SK Nový Knín a ve výchově mladých fotbalistů budeme postupovat víceméně společně. Je toho víc, jen krátce. Nový Knín do soutěží přihlásil ml. přípravku, ml. žáky a dorostence, my st. přípravku a st. žáky. Budeme například využívat institutu střídavých startů, společných tréninků, ml. žáci budou hrát v M. Hraštici atd.

 

 

 

 

 

Zpět