TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Počepice - Malá Hraštice 0 : 5 (0 : 2)

28.06.2010 11:38

Výrazným vítězstvím 5-0 v Počepicích jsme rázně vstoupili do letošního ročníku naší soutěže. Ačkoliv nám chybělo několik hráčů, takže jsme museli v sestavě opět improvizovat, předvedli jsme velmi dobrý výkon. Po poněkud rozháraném úvodu jsme postupně přebírali iniciativu, kterou jsme v prvním poločase vyjádřili dvěma brankami. A protože se nám povedl vstup do druhého poločasu, když jsme v jeho úvodu vstřelili dvě branky, nedovolili jsme tak domácím vrátit se do utkání, které se pak stalo naší exhibicí.

V naší sestavě se oproti jaru objevily hned čtyři nové tváře. Na hostování přišel J. Pavlík a naopak z hostování se vrátili R. Sojka, V. Batulka a P. Haspekl, který ač brankář musel od začátku pro nedostatek hráčů na hřiště do útoku. A nevedl si vůbec špatně stejně jako všichni jeho spoluhráči.

Úvod utkání začala obě mužstva opatrně, jakoby testovala, co s jinak tragickým hřištěm udělal dvoudenní déšť. Hra proto byla rozháraná, mužstva volila spíš nakopávané míče než kombinaci, která na takovém terénu ani vlastně možná není. Postupně jsme se osmělovali a začali více útočit zejména po pravé straně, několik rychlých protiútoků jsme však nedotáhli do finální přihrávky. A tak přišla 30. minuta. M. Klement převzal na půlce míč, rychle postupoval do otevřené obrany, v šestnáctce ho domácí obránci vzali do kleští a následoval faul – jasná penalta! Tu bezpečně proměnil O. Fafejta. Naše hra se zklidnila, zlepšili jsme pohyb a přicházely také šance. Do dvoubrankového vedení nás dostal V. Batulka, kterému se vyplatilo sledovat míč a po chybě brankáře z velkého úhlu trefil šibenici branky domácího celku. To se psala 40. minuta utkání.

Do druhého poločasu šlo naše mužstvo s úkolem nepolevit v iniciativě tak, jak to udělalo v obou pohárových utkáních. A tým se toho zhostil na jedničku. Hned první nebezpečný útok ve 46. minutě totiž skončil gólem! Ve vápně se uvolnil V. Kardinál, vystřelil do protipohybu brankáře, který jen konečky prstů přízemní střelu vyrazil, ale jen ke kopačkám novice J. Pavlíka a bylo to 0-3. Na domácích byla stále více patrná rezignace a jejich snahu dorazil právě P. Haspekl, který v 50. minutě napálil míč přímo do šibenice!

Naši hráči se ani za tohoto stavu neuspokojili a dál hýřili aktivitou nejen ve hře, ale i po standardních situacích. Po jedné z nich přitom došlo ke kuriozitě. M. Klement zatočil svůj rohový kop tak šikovně, že míč skončil asi půl metru za brankovou čarou, domácí brankář ho ale vyrazil a jinak velmi dobrý rozhodčí gól neuznal prý proto, že mu chybně pomezní signalizoval branku, i když ten měl zvednutý praporek! M. Klement si však chuť zpravil v 65. minutě. Po zahraném rohu se míč vrátil k M. Poláčkovi, ten si obešel obránce a levou nohou předložil míč M. Klementovi, který do prázdné branky uzavřel účet na 0-5.

Sestava: Z. Dudič – M. Poláček, J. Sauer, O. Fafejta,  D. Bičiště – M. Klement, J. Pavlík (85. Vl Obrmajer), R. Sojka, Vl. Kardinál – V. Batulka, P. Haspekl (70. A. Kryšpín)

Branky: 30. O. Fafejta, 40. V. Batulka, 46. J. Pavlík, 50. P. Haspekl, 65. M. Klement

Z. Makovička: Musím ocenit týmový přístup celého mužstva. Za celé utkání jsem nezaslechl žádné zbytečné výtky, hráči se povzbuzovali, zkrátka táhli za jeden provaz. Od teď proto nebudu hodnotit jednotlivé hráčem, ale celý tým. A ten si tentokrát za výkon v Počepicích zaslouží devítku! Pro výsledek bylo důležité, že jsme v úvodu nedovolili domácím využít výhody hry z kopce, hráli jsme jednoduše, vpředu i v záloze jsme se nedopouštěli zbytečných chyb a navíc velmi dobře v té době hrála obrana. Pak přišla fáze, kdy jsme zvýšili útočnou aktivitu, určitě důležité byly první dvě branky, ale možná ještě víc pro další vývoj utkání byl rozhodující gól hned v úvodu druhého poločasu. Ten domácí zlomil a my jsme pak excelovali. Teď nás čeká „odveta“ za pohár s mužstvem Zduchovic. Věřím, že naše mužstvo odvede po celé utkání stejně dobrý výkon jako u nich v prvním poločase a také v Počepicích a tři body zůstanou doma.

Zpět