Po řadě letech výhra

06.05.2012 17:10

Až dosud jsme v Boroticích úspěšní nebyli, většinou jsme si odtud přiváželi jasné prohry. Prokletí jsme zlomili až letos, když jsme po slušném výkonu vyhráli 3-1. Zdá se přitom, že každé kolo soutěže pro nás znamená ztrátu jednoho hráče. Tentokrát k absentérům přibyl R. Sojka, který si poranil stehenní sval.

Hned od počátku jsme byli lepším týmem, svého soupeře jsme přehrávali, jenže bez pořádného zakončení. A tak paradoxně do vedení se dostal soupeř, který využil zaváhání P. Sabona a vstřelil vedoucí branku. Od tohoto okamžiku jsme domácí tým přišpendlili k jeho šestnáctce, J. Pavlík své dvě šance ještě nedal, po rohu P. Plívy jsme už skóre srovnali. Na jeho centr si naskočil O. Nemét a hlavičkou překonal domácího gólmana. Ještě několikrát jsme překonali domácí val, jenže do brankového zakončení jsme se už nedostatali.

Podle průběhu prvního poločasu se zdálo, že Borotice v druhém dějství odpadnou, jenže chyba lávky. V jeho úvodu několikrát nebezpečně zakončily, naše obrana i brankář ovšem odolali. Asi po čtvrthodině jsme opět převzali otěže utkání do svých rukou a po přihrávce M. Durdila zakončoval opět O. Nemét a dostal naše mužstvo zaslouženě do vedení. Ke cti domácích je nutné uvést, že se s výsledkem nesmířili, hrozili hlavně ze standardních situací, jednou nás zachránila tyč, podruhé skvělým zákrokem J. Vitásek. V pravou chvíli se nám naštěstí podařilo vstřelit třetí gól, když na půli vypíchl obránci míč R. Fafejta, postupoval sám na branku, před křižujícím stoperem přihrál zcela volnému střídajícímu V. Batulkovi, který domáho gólmana propálil střelou z hranice vápna. Ještě před tím jsme ale pro další utkání ztratili dalšího hráče, když jinak dobrý rozhodčí za běžný faul dal druhou žlutou a tudíž i červenou kartu J. Oktávcovi, který tak bude v příštím kole stát.

Branky: 32,. 63.: O. Nemét, 80. Batulka

Sestava: Vitásek - Velík, Klement, Sabon, Plíva - Oktávec, Nemét, Durdil, Jiráň (65. Pazderka) - Pavílk (78. Batulka), R. Fafejta