TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Po řadě let výhra

01.04.2012 23:52

Po dlouhých takřka osmi letech jsme konečně porazili v soutěžním utkání béčko Nového Knína! Po velmi dobrém prvním poločase jsme šli zaslouženě do vedení M. Durdilem. V druhém poločase jsme po taktickém a velmi zodpovědném výkonu jednobrankový náskok udrželi a zaslouženě jsme si od Kocáby odvezli tři body.

Utkání jsme začali nervózně, naštěstí Ševci své příležitosti na přečíslení a zakončení promarnili chybnou přihrávkou. Teprve zhruba od patnácté minuty jsme začali hrát aktivněji. Soupeř měl sice dál míč více na svých kopačkách, my jsme však byli mnohem nebezpečnější v útoku. Do dvou šancí se nejprve dostal především J. Pavlík, zejména ta druhá příležitost volala po gólu, jenže střela z otočky ze zhruba penaltového bodu trefila jen padajícího domácího brankáře. A pak přiša velká chvíle M. Durdila, který si tělem odstavil na hranici šestnáctky knínského obránce, míč si zpracoval a po náběhu do šestnáctky chladnokrevně vstřelil první a jak se později ukázalo rozhodující gól utkání. Do konce poločasu se obrázek hry příliš nezměnil, domácí se snažili dlouhými nakopávanými míči překonat naší obranu, my jsme se naopak chtěli prosadit kombinační hrou, ani jeden styl však oběma mužstvům nepřinesl užitek.

Druhý poločas už tak pohledný nebyl. Naše mužstvo trpělivou hrou odvracelo jeden míč za druhým do bezpečí, domácí tým dál stereotypně volil dlouhé nakopávané míče na své robustní útočníky. Přesto jsme si nejméně ještě jednu šanci vytvořili, jenže hlavička P. Sabona po rohu P. Plívy trefila těsně před brankovou čárou jen našeho J. Pavlíka. A když jsme neproměnili několik nadějných brejků a soupeř už v nastavení po řadě nákopů do naší šestnáctky snad svou jedinou šanci zápasu, utkání skončilo naším těsným, ale zaslouženým vítězstvím.

Branka: 27. M. Durdil.

Sestava: Vitásek - Nemét, Klement, Sabon, L. Černý - Šusta, Pavlík (72. Oktávec),  Durdil, Plíva - Robovský (61. R. Fafejta), Stupal (89. Sojka) 

 

 

Zpět