TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Plný počet bodů z derby

27.03.2011 21:15

Před rekordní návštěvou naše první mužstvo hned od první minuty v derby s Mokrovraty dalo vědět, kdo bude lepším týmem. Naši hráči se lépe pohybovali, měli častěji míč na svých kopačkách, předvedli řadu pěkných akcí, svou převahu však dlouho nepotvrdili gólem. Rozhodnutí padlo až asi v 65. minutě, kdy jsme proměnili rychlý protiútok, a tak jsme si zaslouženě do tabulky připsali další tři body.

Do utkání jsme vstoupili aktivně a zvláště mezi desátou a třicátou minutou jsme svého odvěkého soupeře zatlačili na jeho polovinu, bohužel své velké šance po pěkných akcích neproměnili zejména J. Pavlík, O. Fafejta ani M. Klement, neboť mířili na brankáře hostů. A když asi po půlhodině hry promarnil snad největší šanci poločasu J. Pavlík, který dostal přesnou přihrávku od R. Sojky, jenž využil špatně zahraný ofsajdsystém, tempo hry poněkud pokleslo. Hosté, kteří se od začátku spoléhali na nákopy na své útočníky, toho nedokázali využít, neboť naše obrana jejich čitelnou hru bez problémů zpacifikovala.

V druhém poločase jsme náš tlak dál stupňovali. Zahrávali jsme navíc řadu standardních situací, po jedné z nich opět osamocený J. Pavlík mířil  hlavou zase přímo do náruče mokrovratského brankáře. A tak přišla asi 65. minuta. Hosté zahrávali roh, míč bez problémů zachytil náš brankář, rychle ho vyhodil na M. Klementa, ten si ho na půlce narazil s J. Pavlíkem a běžel zprava sám na svatyni hostů. Když se dostal do šestnáctky, rozhodl se pro střelu při zemi k pravé tyči. Daleko nejlepší hráč hostů, jejich gólman, směr sice vystihl, na střelu byl však krátký, takže míč rozvlnil síť za jeho zády. Výsledek mohl hned vzápěti potvrdit P. Burian, který ale po rohu překopl branku hostů. Dál jsme praktikovali rychlý, moderní fotbal, výsledkem byla například bomba J. Oktávce do břevna asi z dvaceti metrů.

Hosté se v závěru snažili alespoň vyrovnat, nic nevymýšleli a posílali jeden dlouhý míč za druhým na naši polovinu, jenže naši branku snad ani jednou přímou střelou neohrozili. A tak jsme odehráli další soutěžní utkání bez ztráty bodu, již šesté v pořadí.

Branka: 65. min. M. Klement

Sestava: J. Vitásek - R. Sojka, P. Burian, P. Kardinál, L. Černý - M. Klement (85. O. Měchura), P. Sabon, J. Oktávec, P. Plíva - J. Pavlík (77. F. Šusta) - O. Fafejta

Zpět