TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Petrovice B - Malá Hraštice 4 : 2 (1 : 1)

30.06.2010 19:25

Po nevyrovnaném výkonu jsme odjeli z Petrovic v dalším kole s porážkou 2-4. Zopakovali jsme tak nejen výsledek z podzimu, kdy jsme se stejným skóre vyhráli, ale i z loňského jara, kdy výsledek byl na vlas stejný, tedy historie se po roce opakovala. Jestliže tenkrát jsme si mohli stěžovat na rozhodčího, tentokrát prohru způsobil především náš nepochopitelný výpadek v úvodu druhého poločasu, kdy jsme si nechali dát tři branky během asi deseti minut.

Úvod byl opožděn, neboť nepřijel delegovaný rozhodčí a čekalo se na příjezd náhradního, kterého sehnal domácí tým. Naše mužstvo do utkání vstoupilo ospale, hráči byli statičtí, nechali hrát soupeře, který ale několikrát naštěstí selhal v koncovce. Úsilí domácích bylo nakonec korunováno gólem, ovšem po neodmávaném ofsajdu domácího hráče v úvodu brejkové situace. Vstřelená branka paradoxně nabudila naše hráče a byli to oni, kteří diktovali do konce poločasu tempo. Zaslouženě také vyrovnali, po rohovém kopu se nádherně trefil hlavou M. Klement. Stejný hráč ještě nevyužil rychlý protiútok, když zakončoval z velkého úhlu místo přihrávky na lépe postavené spoluhráče. V té době jinak dobrý rozhodčí uděl dvě chyby v náš neprospěch, když nejprve neposoudil jasné podražení L. Černého jako penaltu a posléze nepotrestal domácí za malou domů.

 

Úvod druhého poločasu byl jako ze zlého snu. Naši hráči se vrátili svým výkonem do úvodu utkání a žákovskými chybami v rozehrávce přímo nabízeli tlak domácím, kteří toho tentokrát využili a v rychlém sledu vstřelili tři branky a nebýt našeho brankáře bylo by skóre ještě hrozivější. Hosté se do zápasu vrátili až asi dvacet minut před koncem. Z tlaku však vytěžili jen snížení těsně před koncem, když se trefil J. Pavlík.

 

 

Sestava: Z. Dudič – M. Poláček, R. Sojka, Z. Matějka, P. Kardinál - L. Černý (55 J.Listík),  M. Klement, J.Oktávec, D.Grafnetr (78. V. Obrmajer), T. Krotil (68. Vl. Kardinál) - J. Pavlík

Branky: 37. M. Klement, 85. J. Pavlík

Z. Makovička: Je pro mě nepochopitelné, jak může naše mužstvo odevzdat domácím aktivitu tak, jak to udělalo v úvodu druhého poločasu. Zajímalo by mě, kolik lehkých přihrávek, tzn. na neobsazené hráče na tři až pět metrů, jsme zejména ve středu hřiště v utkání zkazili. Tato nekoncentrovanost pak samozřejmě způsobí, že soupeř jde doslova zadarmo do přečíslení. Pozici má přitom ulehčenu tím, že obrana je příliš daleko od zálohy. Řekli jsme si přitom, že budeme hrát na libera a předstopera, místo toho jsme hráli v řadě, přitom to neumíme, soupeři stačilo dávat míče přes obranu nebo po zemi mezi hráče a bylo hotovo. Chvílemi, zejména v závěrech obou poločasů, jsme ale dokázali, že hrát fotbal umíme, že tým je dobře fyzicky připraven, jenže toho nejsme schopni využít. Naše mužstvo si proto nezaslouží lepší známku než trojku.

Zpět