TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Petrovice B - Malá Hraštice 3 : 2 (2 : 0)

24.06.2010 12:43

(1. kolo)

Ač jsme v Petrovicích s tamní rezervou odehráli převážně dobré utkání, nezvládli jsme ale začátek ani závěr utkání, takže jsme opět odešli poraženi těsně 2-3. Na bahnitém terénu se hrál chvílemi velmi dobrý fotbal, jehož úrovni významně přispěl i rozhodčí Havránek.

Našemu mužstvu patřil začátek utkání. Jenže ani J. Pavlík, ani Vl. Kardinál v první desetiminutovce své vyložené šance po povedených akcích na pravém křídle, když centrujícím hráčem byl V. Batulka, neproměnili, a tak přišel trest. Domácí hned z první střely na branku vytěžili maximum. Po autovém vhazování na vlastní půlce následoval jejich rychlý brejk středem pole, kde jsme opět nechali díru a nikým neatakovaný záložník vstřelil vedoucí branku svého týmu.

Naše hra najednou ztratila na přesnosti, hráči upadli do útlumu, čehož Petrovičtí využili ke vstřelení další branky, opět z rychlého protiútoku. Kromě toho domácí trefili ještě dvakrát tyč, resp. břevno. Dál jsme postrádali tempo i přesnost, přesto jsme se dostali ještě jednou do velké šance, ale opět Vl. Kardinál svou příležitost zmařil.

Do druhého poločasu vstoupilo naše mužstvo jako vyměněné. V úvodu sice přežilo další trefenou tyčku, ale pak už jednoznačně dominovalo. Přispělo k tomu i střídání, o první gól se totiž postaral vystřídavší M. Stupal, kterého domácí hráč srazil v šestnácte, když už se napřahoval ke střele. Nařízený pokutový kop suverénně proměnil J. Pavlík. Za chvíli bylo vyrovnáno. Na perfektně zahraný rohový kop M. Poláčkem si naběhl J. Pavlík, tečovaný centr trefil domácího brankáře a od něj putoval míč do sítě. Dál jsme pokračovali v aktivní hře, jenže už bez užitku. Nejblíže ke vstřelení gólu byl hlavně M. Stupal, jenže jeho střelu z otočky zázračně vyrazil petrovský gólman.

V závěru jsme opět propadli. Domácí tým spoléhající se spíše na brejky jeden z nich využil, když na blátivém terénu uklouzl jak náš stoper, tak i brankář, takže útočníkovi nestálo nic v cestě vstřelit vítězný gól svého mužstva.

Sestava: Haspekl P.- J. Pospíšil, P. Kardinál (68. M. Poláček), R. Sojka, L. Černý - M. Klement, P. Pazderka, J. Pavlík, F. Šusta (58. J. Oktávec) - Vl. Kardinál (M. Stupal), J. Pavlík

Branky: 65., 72. min  J. Pavlík

Z. Makovička: Toto utkání jakoby zapadlo do celého našeho letošního podzimu. Chvílemi nádherný fotbal, na několik dotyků jsme se dostávali před branku soupeře, kde jsme opět v koncovce selhali. Soupeře jsme pak nechali utéct po hloupých našich chybách o dvě branky, abychom náskok smazali díky nádhernému výkonu v druhém poločase. O body jsme pak přišli stejně jako s Dublovicemi, Klučenicemi, Kosovkou nebo Počepicemu v závěru utkání. Beru to na sebe, zatím nejsem schopen hráče přesvědčit o tom, že fotbal se nehraje jen několik minut, ale pozornost je třeba udržovat stále. Neumíme kontrolovat hru, když vedeme, nebo když výsledek srovnáme. Hráče jakoby to uspokojilo, poleví a výsledkem je to, že jsme poslední. Tabulka je naštěstí vyrovnaná, ale tím se nemůžeme chlácholit. Je nutné vyhrávat s mužstvy, která jsme ještě loni snadno poráželi. Proto hráče čeká tvrdá zima, to je jediné, co jim můžu slíbit.

 

 

Zpět