TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Odmítli jsme postup

19.08.2012 10:45

I přes trvalou převahu, chvílemi až drtivou, jsme nakonec z prvního kola okresního poháru České pošty nepostoupili. Po výsledku 3-3 a prohraných penaltách do dalšího kola prošel náš soupeř - Litavan Bohutín.

Stále nekompletní, ale se sestavou, která se už hodně blížila finální, jsme začali aktivně, náš soupeř vlastně celý poločas byl zalezlý na své polovině a pokud se dostal na naši půlku, tak jen po nakopnutých míčích, které ale naše obrana snadno získala a rozehrála. Výběrně pracoval zejména střed zálohy, který zásoboval naše kraje, především pravý, skvělými míči a díky tomu jsme si vytvořili několik gólových šancí. Tutové se daly nazvat zejména R. Fafejty a M. Holobrady. Gólový parametr měla také střela nejlepšího hráče na hřišti L. Černého, kterou vytáhl brankář domácích, jinak posila z Milína, na poslední chvíli.

Do druhého poločasu jsme nastoupili bez lehce zraněného M. Holobrady a s vyměněnými krajními záložníky a v úvodu to bylo chvíli znát. Neuteklo ale ani pět minut a už jsme začali zase tlačit na domácí mužstvo a výsledek se dostavil. Samostatný náběh na brankáře ještě P. Plíva neproměnil, další šanci v zápětí však už P. Sabon ano. Po dalších pěti minutách už to bylo 2-0. To si míč vyměnil se spoluhráči L. Černý a střelou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Jasné příležitosti neproměnili J. Oktávec, R. Fafejta a další hráči a podle hesla nedáš - dostaneš nás domácí potrestali teprve druhou střelou na branku za zápas, a to ranou zpoza šestnáctky, když domácí hráč trefil nejprve tyčku a od ní se míč odrazil do sítě.

To se psala zhruba 70. minuta a najednou se začaly dít věci! Nejprve odmítl dostat hosty opět do dvoubrankového vedení náš tradiční exekutor penalt J. Vitásek. Jeho střelu z pokutového kopu domácí brankář skvěle vyrazil i proto, že střele sice nechyběla razance, šla však málo k tyči. Takřka vzápětí podle stejného hesla Bohutín skóre sroval, opět po brejku. To proto, že jsme se místo hry na jistotu stále tlačili i v sedmi hráčích do útoku, po ztrátě míče následovaly nákopy za naši obranu a náběhy rychlých útočníků. Po vyrovnání jsme domácí mužstvo přitlačili na jeho polovinu a hlavou P. Plívy po centru R. Fafejty jsme šli opět do vedení.

Závěr utkání už byl jako ze zlého snu. J. Oktávec čistě vypíchl stoperovi skluzem míč, což rozhodčí posoudil jako faul. Domácí brankář našeho hráče chtěl potrestat a rukama ho nevybíravě srazil, jasná červená a posila musela do sprch. Jenže naši hráči místo koncetrace na hru, do konce utkání nechyběly ani tři minuty, se dál hádali s bohutínskými borci, ti ale rychle rozehráli, míč nakopli na naši polovinu, kde jsme neustáli souboj jeden na jednoho, následovala přihrávka do šestnáctky na volného hráče a bylo srovnáno! Doslova jsme tak darovali domácímu týmu šanci v penaltách. A ti toho využili, když se z našeho týmu trefili J. Vitásek a P. Sabon, naopak úspěšní nebyli L. Černý a M. Jiráň, Bohutín proměnil penalty všechny, takže postoupil do dalšího kola.

Branky: 58. Sabon, 64. L. Černý, 79. P. Plíva 

Zpět