TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Obory - Malá Hraštice 0 : 0

24.06.2010 12:33

(10. kolo)

V dalším utkání jsme opět byli domácímu týmu Obor více než vyrovnaným soupeřem, jenže svůj velmi dobrý herní projev jsme znovu nedokázali využít. Přes několik šancí v prvním a tlaku v druhém poločase jsme gól nevstřelili, a tak jsme jen remizovali, tentokrát 0-0. I přes bodový zisk jsme tak s ohledem na další výsledky stále zůstali na posledním místě.

Našemu týmu opět chvíli trvalo, než se dostalo do patřičného tempa, už proto, že obrana opět nastoupila ve složení, ve kterém nikdy před tím nehrála, proto první čtvrthodinka vyzněla pro domácí. Jenže ti kromě několika individuálních akcí a nebo standardních situací nepředvedli nic. Postupně jsme zvýšili aktivitu a výsledkem bylo několik příležitostí, které bohužel nebyly využity. A když ano, tak zaúřadoval pověstný rozhodčí Švidkov. V dvacáté minutě nám totiž neuznal gól, který hlavou vstřelil zcela osamocený P. Sabon. Zmíněný arbitr snad jako jediný na hřišti ale viděl faul jiného našeho hráče, který byl od svého spoluhráče nejméně deset metrů a míč na něho vůbec nesměřoval. Další kritická situace nastala zhruba po pěti minutách, když P. Sabon na malém vápně udělal brankáři kličku, ten do něj zajel, hrubě ho nohama srazil, píšťalka rozhodčího zůstala tentokrát němá, i když šlo o jasný faul a tedy pokutový kop. Našeho hráče nakonec musela odvézt sanitka s poraněním kolenních vazů.

Našemu týmu chvíli trvalo než se z tohoto šoku vzpamatovalo, v té době jinak neškodní domácí zahrozili jen z přímého kopu, který bravurně vytáhl náš gólman. V závěru poločasu jsme ale opět zvýšili na obrátkách a do šance se nejprve dostal střídající V. Batulka po pěkné akci celého mužstva, jenže jeho střela šla jen těsně vedle. Vstřelit první gól v našem dresu nebylo souzeno ani M. Stupalovi, který ve výhodné situaci těsně před přestávkou natřikrát znovu nedal.

V druhém poločase jsme si vytvořili velký tlak, chvílemi až drtivý, jenže přes řadu přečíslení jsme chybovali především ve finální přihrávce. Většina akcí totiž končila nepřesným centrem či přihrávkou na několik volných hráčů. Domácí zcela odešli a nebyli vůbec nebezpeční, proto přivezený bod z Obor je spíš ztrátou než ziskem.

Sestava: P. Haspekl - L. Černý, J. Pospíšil, R. Sojka, T. Krotil - M. Klement, P. Pazderka, (64. Vl. Kardinál), P. Sabon (28.V. Batulka), J. Oktávec – J. Pavlík, M. Stupal

Z. Makovička: Jednoznačná ztráta, i když jsem si do tabulky připsali jeden kladný bod. Hráči si pochvalovali, jak si zahráli, bohužel dobrý výkon musí být podpořen i výsledkem, žel, to se nepodařilo. Bylo jasné, že bojovat proti rozhodčímu Švidkovovi s jeho názorem, že brankář se má právo bránit, jinými slovy třeba za cenu fyzické likvidace soupeře, je scestný. Chápal bych, kdyby se ta situace stala ve výskoku, ale tady to bylo zcela jinak. Brankář neměl míč pod kontrolou, byl to náš hráč, který šel do kličky, jenže gólman nohama napřed vší silou zajel do našeho do té doby nejlepšího hráče, nevím, za co by se už měla kopat penalta. Nehledě na to, že zranění je tak vážné, že Patrik si zřejmě do konce podzimu nezahraje. Ale nemá se cenu vymlouvat na rozhodčího, jeho manýry známe. Mě mrzí hlavně desítky nevyužitých přečíslení v druhém poločase, když po řadě velmi pěkných akcí chyběla finální přihrávka z křídla nebo ze zálohy. Chtěl bych ale pochválit výkon naší obrany, která opět dobře dirigovaná P. Haspeklem zahrála nad očekávání, navíc její krajní obránci velmi často podporovali své kolegy v záloze a útoku, což bylo také důvodem našeho tlaku. Takže spokojenost s hrou, méně už s výsledkem, doufám jen, že mužstvo složí reparát už v příštím kole s Klučenicemi.

Zpět