TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Na obzoru další derby

20.09.2010 16:12

Šesté kolo bude v naší skupině ve znamení derby. Jestliže v neděli se vedoucí tým, rezerva N. Knína, střetne s pátou Pr. Lhotou, naše mužstvo čeká v sobotu derby v Jamkách, tedy ve Velké Lečici.

Tento tým navázal na jarní výkony, a ač nováček si také ve třetí třídě vede velmi dobře. Obě domácí utkání vyhrál, určitě překvapením bylo jeho vítězství hlavně proti Pr. Lhotě, a o tomto víkendu přivezl bod z Krásné Hory, když po poločase prohrával 1-3, přesto se mu podařilo skóre srovnat. Získal už sedm bodů a zaujímá desáté místo. „Toto mužstvo známe z tradičního turnaje, víme o jeho přednostech, ale také slabinách,“ říká trenér Z. Makovička. "Především mu nahrává výhoda domácího prostředí, hřiště, které je do kopce. Špatně se na něm kombinuje, je proto jasné, jakou taktiku domácí tým zvolí – bude hrát nakopávané balóny na své útočníky, kteří jsou vyloženě brejkoví."

Platí to hlavně o Janu Hořákovi, který se sedmi góly vede průběžnou tabulku střelců celé soutěže. "Mužstvo jsem viděl v soutěži na Vratech a takových hráčů tam ale mají Lečičtí víc," varuje Z. Makovička a dodává: "Nastoupil tam navíc nám dobře známý hráč Dolejší, který vedl většinu útoků. Je však otázkou, zda nastoupí i proti nám. Mužstvu je podle mých informací k dispozici s ohledem na své pracovní zaneprázdnění pouze jednou za čtrnáct dní. Ale na to se nemůžeme spoléhat. Je bezpodmínečně nutné hrát zodpovědně dozadu, nenechat záložníky centrovat míče za obranu. S ohledem na terén zejména v obraně nic nevymýšlet, protože na něm lze chybu udělat snáz než na lepších površích."

A jaké vidí trenér slabiny? "To si nechám pro sebe," odpovídá trochu tajemně Z. Makovička. "Taktiku si řekneme na čtvrtečním tréninku. A protože z rodinných důvodů budu v Lečici chybět, bude zejména na zkušených hráčích, aby tým ukočírovali. Věřím, že při zodpovědné hře jsme schopni si body z Lečice přivézt."

Naše rezerva zajíždí do vzdálených Petrovic, kde se utká s tamním béčkem, lídrem soutěže, který až dosud neztratil ani bod: "Hrajeme ve stejný den i dobu, do Lečice bereme s sebou některé stálé hráče rezervy, bude proto nutné, aby odjeli všichni, kteří jsou nominování, aby byla zaručena kvalita kádru," zdůraznil trenér. "Pokud přitom naši hráči předvedou podobné výkony jako v předchozích utkáních, mohou uspět. Mohou navíc hrát v klidu, nic v Petrovicích nemohou ztratit, jen získat."

Zpět