TJ Sokol Malá Hraštice, oddíl kopané, okr. Příbram

Mokrovraty - Malá Hraštice 1 : 2 (0 : 0)

30.06.2010 19:49

Nevěřitelných osm let trvala série neporazitelnosti mužstva Mokrovrat ve vzájemných utkáních s naším mužstvem. Tuto sobotu konečně skončila. A je nutné dodat, že naše vítězství 2-1 bylo zcela zasloužené. Po bezbrankovém poločase, ve kterém byl náš soupeř v poli o něco lepším týmem, jsme se v druhém dějství zlepšili a vyjádřili to dvěma pěknými góly po ukázkových brejcích. Domácímu týmu se podařilo zkorigovat výsledek až v samotném závěru.

Prakticky po celý první poločas, kdy se nehrál nijak oslnivý fotbal, byli domácí aktivnější, svou převahu však nevyužili především díky velmi dobré obranné hře našeho mužstva. Do šance jsme je prakticky nepustili ani přesto, že hráli v útoku s bratry Listíky, z nichž starší Michal byl s 44 góly suverénně nejlepším střelcem soutěže. Nejnebezpečnější akci domácích vyřešil odvážným zákrokem Z. Dudič, když vyškrábl střelu snad z brankové čáry. My jsme se soustředili především na bránění, ojedinělou šanci, i když tutovou, spálil jejich bratranec v našem dresu J. Listík.

V druhém poločase jsme pokračovali v pozorné obranné hře, podstatně jsme se však zlepšili směrem dopředu a výsledkem bylo několik velmi dobrých příležitostí. Nejprve hledal J. Listík po úniku po pravém křídle na přední tyči J. Pavlíka, ten míč pustil za sebe, zcela osamocený M. Klement ale na prudkou přihrávku dosáhnout nemohl. Do další vyložené šance se dostal střídající Vl. Kardinál, který běžel sám na brankáře, jenže jeho střelu mířící pod břevno vytáhl domácí gólman nad svou svatyni. Po další akci stejného hráče však už kapituloval. Míč směřoval za obranu, domácí odvrátili, jenže jen na kopačky Vlasty, který pronikl do šestnáctky a tentokrát přízemní střelou k prvé tyči dostal naše mužstvo do vedení. Neuplynulo ani pět minut a už jsme vedli 2-0. Míč se dostal k J. Pavlíkovi, ten si obhodil domácího stopera a běžel sám na brankáře, kterého obstřelil tentokrát k levé tyči.

Domácí tým většinu druhého poločasu míče převážně nakopával na své hroty, jenže ty neměly svůj den. Snížit se mu podařilo až asi čtyři minuty před koncem, když trestný kop takřka z půlky doletěl až do naší branky. Svou roli sehrál vítr, slunce v očích našeho gólmana i nepotrestaný (zřejmě správně) atak domácího útočníka na našeho brankáře.

Sestava: Z. Dudič – J. Sojka, P. Kardinál, V Batulka, M. Poláček - O. Měchura, (89. V. Obrmajer), M. Klement, J. Oktávec, T. Krotil (82. P. Haspekl) – Listík J. (62. Vl. Kardinál). J. Pavlík

Branky: 72. Vl. Kardinál 76. J. Pavlík

 

Z. Makovička: Konečně se nám podařilo přerušit tak dlouho sérii. Naši hráči si zaslouží za výkon hlavně v druhém poločase absolutorium. Ještě v prvním jsem nebyl spokojen s hrou zálohy a útoku ve směru dopředu, míč jsme neudrželi na svých kopačkách, proto jsme se často dostávali pod tlak. Domácí však naštěstí evidentně neměli svůj den. Ve druhém poločasu jsme hru zpřesnili, hráči se začali mnohem lépe pohybovat a výsledkem byla řada rychlých akcí, které se musely líbit. Je zvláštní, jak naše mužstvo dobře hraje proti silnějším týmům, naopak proti slabším není často jeho výkon ani poloviční. Bohužel to v letošním roce rozhodlo, že jsme na takovém místě, na jakém jsme. Jde o problém psychiky, možná podcenění. Musíme na tom zapracovat, abychom končili ve vyšších patrech tabulky.

Zpět